Чому вагітним і дітям небезпечно користуватися шампунем, гелем для душу і дезодорантом?
Могли б ви подумати, що шампунь, парфуми, дезодоранти і навіть мило можуть негативно позначатися на нашому здоров’ї? Виявляється, що засоби, без яких жодна жінка не може уявити своє життя, впливають на її здоров’я. У групі ризику знаходяться дівчатка, у яких може початися раннє статеве дозрівання з-за певних хімічних речовин, що входять до складу різних шампунів і гелів для душу.
Вчені вивчили вплив на організм людини фталатів, парабенів і фенолу. Фталати часто додають в ароматичні продукти, такі як парфуми, дезодоранти, мило, шампунь, лак для нігтів і іншу косметику. Парабени не рідко використовуються в якості консервантів в косметичних засобах і продуктах особистої гігієни. Фенол може бути у складі мила, зубної пасти, губної помади, лаку для волосся, шампунів і лосьйонів для шкіри.
У ході дослідження фахівці спостерігали за 179 дівчатками і 159 хлопчиками з Каліфорнії, народженими у 1999-2000-му році. Вчені вивчили рівень впливу хімічних речовин на організм матері, під час виношування плоду, і їх дітей до досягнення дев’ятирічного віку. Завдання дослідницької групи полягало в тому, щоб з’ясувати, як різна хімія впливає на статеве дозрівання дітей. У результаті з’ясувалося, що ряд хімічних речовин впливає на ранній початок статевого дозрівання у дівчаток, при цьому не було виявлено жодного доказу їхнього впливу на організм хлопчиків.
Вчені особливо виділили дві хімічні речовини: діетилфталат, який використовується в парфумах, і триклозан, який додають в мило і зубну пасту, як антибактеріальний компонент. Вплив саме цих речовин на вагітних жінок посприяло тому, що у їх дочок рано настала статева зрілість. Аналогічний ефект на дитячий організм надають парабени.
Фахівці впевнені, що результати їх роботи можуть бути відповіддю на питання, чому за останні кілька десятиліть старт статевого дозрівання у дівчаток починається в більш ранньому віці.
Зазначимо, що раннє статеве дозрівання у дівчаток збільшує ризик виникнення проблем з психічним здоров’ям, розвитку раку грудей і яєчників. Тому це важливе питання, що вимагає термінового вирішення.