«Я не боягуз, но я боюся», – казав герой фільму «Діамантова рука». Боягузтво – далеко не найкраща якість людини.
«Я не боягуз, но я боюся», – казав герой фільму «Діамантова рука». Чи може буті, что людина відчуває страх, но боягузом НЕ є. Чим відрізняється страх від боягузтва? Для качана розберемося з термінологією.
Боягузтво є слабкість душі
В Античні часи Теофраст у Книзі «характер» розповідав про мореплавців, Які, побачив скелі, прийомів їх за піратські кораблі. Через кілька тисячоліть це визначення залішається найбільш вірнім.
У сучасности мире наочно прикладом боягузтва є ПАНІКА пасажирів на борту літака під час зльоту чи посадки, коли немає видимих причин даже для занепокоєння. Людей, якіх Прийнято назіваті трусами, що не только боятися Самі, но и сіють паніку вокруг.
Боягузтво – це слабкість, яка заснована на непереборну людському страху. У нападі цього почуття люди не можуть контролювати власні дії і здатні здійснювати аморальні вчинки (брехати, зраджувати) і навіть злочини. Зусиллям волі напад придушити неможливо.
Як тільки боягуз виявляється в ситуації, яка складається за мотивами його страху, він перестає себе контролювати, нести відповідальність за власні дії, його свідомість відключається.
Боягузтво відрізняється від фобії тим, що боягузи бояться відразу кількох речей. Фобія – це панічний страх чогось конкретного: ліфта, висоти, тарганів.
Причинами панічної боязні або боягузтва можуть бути багата фантазія, невдалий життєвий досвід, психічні травми в дитячому віці.
У страху очі великі
Його відчувають всі люди і тварини. У цьому полягає суть людської свідомості. В непередбачених ситуаціях людьми рухає інстинкт самозбереження. Страх є щось реально існуюче. Якщо людина знаходиться в літаку, який починає трясти, поява почуття страху цілком нормально, але якщо паніка з’являється навіть при думці про турбулентність – це вже панічна боязкість.
В екстрених ситуаціях в організм людини викидається гормон адреналін. Він створює відчуття розгубленості і легкої паніки. Це почуття, яке виникає у людини в конкретній екстремальній ситуації. Людина може керувати ним, придушувати його, хоча це важко і повністю залежить від рівня небезпеки.
Боягузтво і страх: загальні і різні риси
Яка ж відмінність страху від боягузтва? Страх – це фізіологічне поняття. Почуття страху виникає у людини в екстремальній ситуації, коли в організм викидається адреналін. Почуття страху викликають реальні речі. Боягузтво – поняття психологічне. Боягузлива людина боїться того, що може відбутися або що відбувалося з іншими. Вона боїться можливої небезпеки.
Фундаментом боягузтва є страх, який розростається до глобальних розмірів із-за слабкої психіки і активної фантазії.
Боягузтво некероване, тому воно може підштовхнути людину до скоєння вчинків, які засуджує суспільство. Страхом управляє сама людина.
Боротися можна і з страхом, і з острахом боягузтва, головне – дотримуватися певного алгоритму та системи.
Практичні рекомендації по боротьбі зі страхом і боягузтвом
Головна проблема в боротьбі з боягузтвом полягає в тому, що людина може керувати ним тільки до настання приступу. Для цього розроблено алгоритм дій:
- Мотивуйте себе. Для цього на аркуші паперу потрібно написати список тих речей, які ви втрачаєте, поки вами править слабкість. Боягуз ніколи не втілить свою мрію в життя, не зможе захистити себе і своїх близьких у разі небезпеки. Після цього з’явиться мотивація. Потрібно скласти список з 30 пунктів, які опишуть, що людина знайде, коли переможе панічну боязкість.
- Вивчіть себе і постарайтеся зрозуміти, в чому причина вашого боягузтва, переконайте себе в тому, що воно заважає вашому життю.
- Не сидіть біля телевізора. Нескінченний потік інформації змушує мозок працювати в режимі авралу, що виводить нервову систему з рівноваги. Краще почитати книгу або погуляти на свіжому повітрі.
- Займіть себе. Згадаю, что ві найбільше любите делать. Що приносити вам удовольствие? Займіться ЦІМ.
- Моделюйте своє Тіло. Це додасть впевненості, підніме самооцінку и страхи підуть Самі собою.
- Поставте Собі мету: перестаті собі лаяти и ненавідіті за власне боягузтво. Досягнувші ее, переходите до контролю над своими почуття. Складіть особистий кодекс смілівості и слідуйте Йому.
Боротьба з боягузтвом схожа на Тренування, де кож Важливі сістематічність и методічність. Подівіться страху в очі и почніть методичну боротьбу з ним.