Не женіться за грошима. Краще вчіться і покращуйте свої навички.
«Єдиний спосіб стати лідером полягає в тому, щоб ставитися до себе як до лідера» (Арнольд Шварценеггер)
Коли Арнольд Шварценеггер тільки починав кар’єру актора, йому надходило багато пропозицій однотипних ролей в кіно. Йому пропонували грати жорстоких героїв (на зразок солдата ворожої армії), злих і агресивних поплічників ватажків банд (які за весь фільм не вимовляли ні слова) та інших подібних персонажів. Для всіх він був лише іноземцем з горою м’язів і сильним акцентом.
Його агент благав погодитися на те, що пропонують, але він залишався непохитним. Він відмовлявся.
Роки потому, будучи одним з найвідоміших акторів у Голлівуді, Шварценеггер написав у своїй книзі: «Єдиний спосіб стати лідером полягає в тому, щоб ставитися до себе як до лідера і при цьому працювати не покладаючи рук».
Саме ця думка зустрічається (у тій або іншій формі) майже у кожній з книг про успіх.
Джеймс Аллен формулює цей урок наступним чином: «Людина являє собою те, про що вона думає. Вона сам творить і руйнує себе». Якими ви себе бачите, такими і стаєте. Ви хочете бути лідером? Тоді почніть ставитися до себе, як до лідера.
«Відточуйте свої навички поступово. Не поспішайте» (Стів Мартін)
Сьогодні Стів Мартін є одним з найвідоміших і високооплачуваних комедійних акторів. Мало хто знає, що він 10 років відточував свою майстерність, виступаючи в парках розваг, придорожніх барах, клубах комедіантів і вечорах для юних талантів.
Пізніше, в одній із своїх книжок, він написав: «Я не зробив нічого надприроднього. Для того, щоб отримати те, до чого я прийшов, мені довелося довго і старанно працювати. Я не намагався боротися з тими, хто не вірив у мене. Поступово йшов до своєї мети, роблячи невеликі кроки, і я вірив своїй інтуїції».
Невеликі кроки, що здаються малозначними, допоможуть вам досягти неймовірних результатів. Цей закон завжди працює на 100%. Успіх, якого ви прагнете, не прийде до вас за одну ніч. Рим не один день будувався. Здійснюючи невеликі, але регулярні кроки, ви досягнете мети.
«Регулярно реінвестуйте в себе» (Філ Найт, один із засновників компанії Nike)
Коли Філ Найт тільки починав розвивати компанію Nike (яка сьогодні є одним з головних виробників спортивного взуття у світі), у нього нічого не було. Ні, він не витрачав даремно ті гроші, які заробляв (як роблять багато). Все, що вдавалося заробити, він знову вкладав у розвиток Nike.
Його адвокати, фінансові радники і знайомі банкіри навперебій казали йому про те, що він повинен перестати так багато і часто реінвестувати. Вони казали йому про те, що він повинен накопичувати капітал. Найт нікого з них не слухав. Він ночував у своєму офісі, адже це дозволяло йому не витрачати гроші на оренду квартири. І довгі роки не платив самому собі зарплату. Все, що він заробляв, він вкладав у свою компанію, свою команду і свій продукт.
Як правило, заробивши гроші, ми їх витрачаємо. Серед нас не так багато екстраординарних особистостей, які регулярно інвестують кошти в себе, свої мрії і досягнення своїх цілей.
«Зверніть увагу на сам процес. Не думайте про результати» (Брайан Кренстон)
В автобіографії Брайан Кренстон (зіграв роль Уолтера Уайта в гучному серіалі «Теорія великого вибуху») поділився з читачами секретом свого успіху. Він розповів про те, що допомогло йому стати успішним актором, який наділений великим талантом:
«На початку своєї кар’єри я завжди поспішав. Знімався для рекламних роликів і бігав по прослуховуваннях, як ненормальний. Я добре заробляв, але мені чогось не вистачало. Здавалося, ніби я стою на місці і зовсім не розвиваюся. Я вже було подумав, що досяг своєї межі, як актор, але тут мені на допомогу прийшов мій наставник – Брек Костін. Він порадив мені більше уваги приділяти самого процесу зйомок або прослуховуванню, а не думати про кінцевий результат. Я так і зробив. Почав ходити на прослуховування просто тому, що мені була запропонована цікава роль. Не думав про те, скільки грошей мені заплатять, якщо роль стане моєю. Не думав про славу. Не збирався ні з ким змагатися. Я приходив на прослуховування для того, щоб показати свій талант. Приходив для того, щоб працювати. Для того, щоб виступити і показати, на що я здатний. Я більше не думав про кінцевий результат. Коли ми починаємо думати про результат, у нас з’являються певні очікування. Я усвідомив, що ця дорога не веде до успіху. Моя робота полягала в тому, щоб просто добре виступити. Не втрачайте шанси, які з’являються у вашому житті. Насолоджуйтеся самим процесом».
Кренстон також зазначив, що подібні зміни в поглядах призвели до того, що він став спокійнішим і більш вільним. «Як тільки я почав звертати увагу винятково на сам процес роботи, у мене з’явилася впевненість у собі. Я знав, що можу зіграти будь-яку роль. Це знання подарувало мені свободу. Я перестав панікувати і розслабився», – зазначив він в автобіографії.
Незабаром після цих змін Кренстон отримав роль у популярному серіалі «Малкольм в центрі уваги». За цю акторську роботу він тричі був номінований на премію Еммі.
Сьогодні Брайан Кренстон є одним з найбільш шанованих і відомих акторів у світі.
Посередні особистості думають тільки про результат своєї роботи, а екстраординарні особистості (що досягають успіху) насолоджуються самим процесом роботи.
«Не женіться за грошима. Краще вчіться і покращуйте свої навички» (Ентоні Бурден)
У своїй книзі Kitchen Confidential Ентоні Бурден розповів про наслідки, з якими він зіткнувся через те, що віддав перевагу грошам, а не новим знанням. (У той час він був ще дуже молодий).
«Я постійно запитував себе про те, чому мені ніяк не вдається отримати третю зірку Мішлен. Я думав про те, чому в моєму ресторані один, а не чотири сомельє. Причин можна назвати багато. Одну з них я чітко усвідомив трохи пізніше. Мене цікавили лише гроші. Ось у чому була найбільша проблема. Коли мені вперше випала можливість попрацювати шеф-кухарем, я одразу схопився за неї. Так повторювалося кілька разів. Мені пропонували нове місце, і я йшов працювати туди. Не хотів розширювати знання в кулінарному мистецтві. Я не хотів вчитися».
Працюйте для того, щоб дізнаватися щось нове. Не працюйте тільки заради грошей. Коли ви думаєте лише про фінансову вигоду, оточуючі помітять це. Нікому не подобається мати справу з людиною, яка думає лише про гроші. Сфокусуйтеся на тому, щоб ваша робота і її результати приносили користь суспільству. Тоді гроші прийдуть до вас самі собою.
Відточуйте свої навички, вдосконалюйте свою майстерність і інвестуйте в себе, тоді гроші і нові можливості самі прийдуть до вас.
Сфокусуйтеся на тому, щоб вчитися чомусь новому. Чим більше нового ви дізнаєтесь, тим більш якісний продукт створите і тим більше допоможете людям. Чим більше ви допомагаєте людям, тим більше грошей вони вам дадуть.