facebook

Прибирання у будинку: 7 практичних та ефективних порад

Коли постає питання про генеральне прибирання, корисні поради допоможуть зробити цю роботу швидко і якісно.

Наші бабусі були впевнені, що прибирання справа нехитра. Все, що потрібно – вода з ганчіркою і сода з оцтом, з таким арсеналом все відмити до блиску можна. Сьогодні з’явилося безліч чистячих засобів, розібратися в них набагато складніше.

Та й, виявляється, навіть бабусині поради щодо прибирання не завжди корисні. У цьому огляді – 7 корисних порад, як ефективно проводити прибирання у будинку.

Не розпилюйте засіб безпосередньо на поверхню

Візьміть за правило наносити засіб на губку або серветку і тільки після цього починати мити забруднену поверхню. Чому експерти радять робити саме так? По-перше, деякі чистячі речовини можуть бути занадто агресивними, так ви за секунду зіпсуєте поверхню. По-друге, якщо проводити розпилювання з великої відстані, то велика ймовірність, що хімічні речовини можуть викликати алергічну реакцію.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Не мийте вікна в сонячний день

Здається, що дні, коли світить сонце, – ідеальні для миття вікон, але насправді це не так. У літню спеку вікна нагріваються, і як тільки ви наносите засіб, він моментально випаровується. Все це загрожує появі красивих візерунків на вікнах. Так що для генерального прибирання вибирайте похмурий день, коли немає прямих сонячних променів, і можна гарненько промити скло.

Мийте вироби з нержавіючої сталі правильно

Неважливо, який виріб з нержавіючої сталі ви миєте, дотримуйтеся простого принципу: уникайте кругових рухів. Саме після них на меблях і посуді залишаються непривабливі розводи, коли поверхня висохне. Щоб все було ідеально чисто, не використовуйте абразивні губки, проводьте чистку мильним розчином, а поверхню поліруйте поліроллю для меблів чи оливковою олією.

Не витирайте скло газетою

Дзеркала і вікна наші бабусі мили або витирали насухо старими газетами, так вони боролися з розводами. Звичайно, в ефективності способу, перевіреного десятиліттями, можна не сумніватися, але варто пам’ятати, що газети можуть залишати сліди від фарби на поверхні і ваших руках при намоканні. Набагато краще використовувати звичайні крафтові пакети. Так ви і повторно використовуєте непотрібну річ, і не будете бруднити руки і скло.

Не чистіть оцтом кам’яні стільниці

Ми звикли до того, що оцет – універсальний засіб, яким можна відчистити багато забруднення. Одна з поверхонь, на якій не треба експериментувати, – кам’яні стільниці і робочі кухонні столи. Оцет руйнівно впливає на цей матеріал, в результаті можуть залишитися сліди і пошкодження. Користуйтеся тільки засобами, які помічені як безпечні для натурального і штучного каменю.

Мийте ножі вручну

Якщо ви користуєтеся посудомийній машиною, то не закладайте в неї ножі. Набагато краще чистити їх звичайним мильним розчином або рідиною для миття посуду, після мийки – відразу витирати, щоб не з’являлася іржа. Так ваші ножі будуть залишатися гострими.

Не мийте антипригарний посуд в посудомийній машині

Антипригарні каструлі і сковороди теж краще мити руками під проточною водою. Для них не використовуйте абразивні і металеві губки, агресивні засоби. При машинному митті окріп може руйнувати покриття, використовуйте теплу воду, комфортну для рук, і ваші речі прослужать вам довго.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Прибирання у будинку: 7 практичних та ефективних порад