facebook

Вогонь припиняється! Кучма зробив термінову заяву з Мінська. Доля вирішена

Тристороння контактна група (ТКГ) з мирного врегулювання ситуації на сході України за участю представників незаконних збройних формувань погодила припинення вогню на Донбасі з опівночі 21 липня 2019 року за київським часом.

“ТКГ погодила припинення вогню на Донбасі з опівночі 21 липня”,– прес-секретарка Кучми.

“Тристороння контактна група, за участі представників ОРДЛО, визнаючи позитивний вплив практики підтвердження відданості режиму припинення вогню, зазначаючи важливість забезпечення миру та спокою для населення, а також виходячи з раніше досягнутих угод та зобов’язань сторін підтверджує свою повну відданість всеосяжну, сталому та безстроковому припиненню вогню, з опівночі 21 липня 2019 року за київським часом”, – написала Оліфер на своїй сторінці у Facebook.

Вона зазначила, що учасники ТКГ повторно заявляють про свою “загальну і тверду” відданість повному виконанню Мінських домовленостей та зобов’язуються забезпечити повний та безпечний доступ СММ ОБСЄ по всій території України згідно її мандату.

Окрім того, як зазначає речниця.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

«Домовилися в найстисліші терміни провести роботу в двох паралельних напрямках: юридична очистка і підготовка до взаємного звільнення підтверджених осіб та подальше підтвердження утримуваних осіб», – написала Оліфер.

В угрупованні «ДНР» заявляють, що для «процесуальної очистки» їм необхідно близько місяця. За словами представників бойовиків, українська сторона попросила про шість тижнів.

За даними Оліфер, у гуманітарній підгрупі підтвердили місцеперебування 69 українців, яких Київ прагне звільнити з полону. Водночас у закладах української пенітенціарної служби перебуває 208 людей, яких запитують підтримувані Росією бойовики.

Раніше президент України Володимир Зеленський уповноважив Романа Безсмертного представляти Україну в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи (ТКГ) в Мінську щодо врегулювання ситуації на Донбасі замість Олександра Моцика.

Зеленський своїм указом від 19 червня перепризначив трьох уповноважених представників України в робочих підгрупах ТКГ по мирному врегулюванню ситуації на Донбасі. Зокрема, Олександр Моцик був уповноважений представляти Україну в робочій підгрупі з політичних питань.

У 2015 році Роман Безсмертний був призначений представником України в політичній підгрупі ТКГ. У квітні 2016 року вийшов з Мінського процесу.

Нагадаємо, 8 липня Президент Володимир Зеленський заявив, що готовий дати бойовикам на Донбасі вісім днів, щоб почати будувати міст у Станиці Луганській і вже за місяць він має бути готовий. Він зазначив, що для цього треба було розвести сили, що і було зроблено, тож тепер слід почати будівництво переходу.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Вогонь припиняється! Кучма зробив термінову заяву з Мінська. Доля вирішена