Від вересня 2019 року українські пенсіонери віком понад 70 років будуть сплачувати незначну частину рахунків за житлово-комунальні послуги від усього рахунку. Решту, за словами представника Зеленського в уряді Андрія Геруса, покриватиме держава.
Представник президента зазначив, що за допомогою спрощеного процесу отримання субсидій з пенсіонерів уряд “зніме тягар платежів за ЖКП”.
“Можливо, вони не матимуть повністю безкоштовну комуналку, але більшу частину їхнього рахунку за ЖКП буде платити держава”, – сказав Герус.
Герус також наголосив на тому, що реформу монетизації субсидій слід продовжувати і пообіцяв проаналізувати, “хто отримує на руки гроші і справно оплачує рахунки з ЖКП, а хто, можливо, використовує їх для власних потреб”.
“Це мають бути швидкі рішення від вересня, щоб суспільство масимально швидко відчувало реформи нового уряду ”, – додав він.
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що його команда працює над тим, аби скасувати комунальні тарифи малозабезпеченим пенсіонерам за 70 років. За його словами, він також прагне знизити тарифи в Україні, однак для цього потрібен уряд. Зеленський підкреслив, що МВФ та Світовий банк не проти цього, однак вони прагнуть зрозуміти, за рахунок яких коштів відбуватиметься це зниження.
Окрім того, В Україні за рахунок збільшення податкового навантаження на олігархів можна отримати до бюджету додатково 10-15 мільярдів гривень забезпечити субсидіями мільйон домогосподарств.
“Грошей немає, у тому числі тому, що у нас податки збирали специфічно. Податкові пільги роздавали або продавали для фінансово-промислових груп, олігархів, бюджет недонаповнювався. Ми зараз проводимо аудит діяльності Верховної Ради за останні кілька років у частині роздачі чи продажу податкових пільг. Уже видно деякі речі, які треба відміняти або змінювати. Мінімум на 10-15 млрд грн бюджет України можна донаповнити додатково. Ці кошти можуть бути використані для додаткового субсидіювання незабезпечених верств населення”, – сказав Герус.
Також, представник президента в уряді Андрій Герус заявив, що на шахтах ДП “Торецькугілля” 31 липня відключили турбокомпресори і клітьовий підйом, що унеможливлює видобуток вугілля.
Електроенергію відключили у зв’язку з підвищенням у липні тарифів на 32%. На шахтах працюють 2 708 осіб.
“Повну бездіяльність та відсутність інтересу до вирішення проблеми демонструє міністерство енергетики. Головне, що “реформу” енергоринку зробили, тарифи різко виросли і тепер деякі монополії заробляють більше”, – зазначив Герус.
За словами представника Зеленського, Міненерго займається питанням приватизації Калуської ТЕЦ, незважаючи на борг міста перед станцією у 230 млн гривень і низку інших порушень.