Ексголова Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун в інтерв’ю журналу НВ розкритикувала нову команду МОЗу під керівництвом Зоряни Скалецької.
За словами Супрун, для Скалецької стало несподіванкою її призначення головою МОЗу.
«Щодо пані Скалецької, то для неї було несподіванкою, коли її призначили міністром. Вона не вибирала собі заступників, їй їх теж призначили, як і радників. Вона довгий час не підписувала документів, бо боялася, що її можуть підставити», — заявила Супрун.
За її словами, найгірше, що відбулося за час роботи нової команду МОЗу, — це втрата часу.
«Три місяці нинішня команда МОЗу, на жаль, не працювала на реформу, жодного документа від МОЗу не підписано в Кабміні, не було створено робочу групу, присвячену реформуванню, не велась робота зі зміни моделі фінансування для нового етапу реформи. Уже кінець січня [коли відбулося інтерв’ю], а немає жодного розподілу роботи між замами міністра», — перерахувала Супрун.
Вона наголосила, що зараз центр прийняття рішень не у міністерстві, а на Банковій — «у руках однієї людини [голови парламентського комітету з питань здоров’я нації] Михайла Радуцького».
«Люди, які зараз прийшли в міністерство, не відкриті й не прозорі, вони закриваються в кабінетах і не спілкуються із працівниками. Усі переживають за рейтинги і бояться негативних рейтингів, бояться Офісу президента», — переконана екс-голова МОЗ.
Супрун також вважає, що нове керівництво міністерства створює корупційні ризики.
«Небезпечним є спосіб, яким нова команда планує проводити ліцензування лікарів. Ми розробили систему, де лікар заробляє залежно від його затребуваності та ефективності, зараз же знову повертаються до ідеї, що держава буде вирішувати, хто може працювати, а лікарі знов стануть залежними від головного лікаря», — говорить вона.
Екс-голова МОЗу звернула увагу на те, що український фармацевтичний бізнес дедалі помітніше лобіює скасування закупівлі ліків міжнародними організаціями та вимагає передати цей процес своїм дистриб’юторам всередині країни.
«Олександр Чумак [співвласник одеського фармацевтичного заводу Інтерхім] був радником міністра і досі має можливість формувати фармполітику країни, і ніхто не бачить у цьому конфлікту інтересів», — зауважила Супрун.