facebook

Робочий день продовжать: українцям готують неприємний “сюрприз”

В рамках нового Трудового кодексу, запропонованого Кабінетом міністрів України, роботодавці можуть встановити для своїх співробітників навіть 12-годинний робочий день. Про це повідомляють українські ЗМІ, посилаючись на норми варіації Трудового кодексу від КМУ.

 

Так, згідно з останньою редакцією законопроекту, нормою є 40 робочих годин на тиждень. Тобто фактично в законі не прописана можливість збільшення робочого дня до 12 годин, але вона при цьому і не заборонена – новим кодексом створюються умови, які дозволяють працювати і в такому режимі в тому числі, передає today.ua.
У новому Трудовому кодексі прописана норма, яка визначає тривалість відпочинку між змінами – перерва повинна становити не менше 12 годин протягом доби. Слід зазначити, що це менше, ніж в нинішньому КЗпП – на сьогоднішній день тривалість відпочинку повинна бути вдвічі більшою, ніж тривалість зміни.

Крім того, в проекті Трудового кодексу від Кабміну є пункти щодо понаднормової роботи. Якщо українець працює більше 40 годин на тиждень, то роботодавець повинен платити йому теж більше – розмір доплат визначається трудовим або колективним договором. При цьому доплата повинна бути не менше 20% від звичайної зарплати. Доплата проводиться за фактично відпрацьовані години.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Робочий день продовжать: українцям готують неприємний “сюрприз”