facebook

Чи можна підчепити COVID-19 в перукарні й супермаркеті та чим вкрай небезпечний ліфт. Інтерв’ю з ексголовним санітарним лікарем України

З 11 травня в Україні будуть послаблені карантинні обмеження через пандемію коронавірусу COVID-19. Зокрема, кафе та ресторанам дозволять працювати на виніс, а перукарням і салонам краси – відновити свою діяльність.

Чи можна заразитися COVID-19 від кави, купленої в кіоску? Чи небезпечна стрижка в салоні? Як знизити ризик зараження під час походу до супермаркету, виходу з оселі та повернення додому? Коли в столиці можуть запустити метро?

Чи можна заразитися від кави на виніс


Теоретично ймовірно заразитися в такий спосіб, але через склянку – практично неможливо.

Продавець візьме посуд, наллє кави, закриє – і все. Але те місце, яке ви прикладатимете до губ, “сосочок” на кришці, можна протерти вологою спиртовою серветкою або спиртовим розчином, що містить не менше ніж 60% спирту.

Ризик є. Він мінімальний, але існує. Якщо ви боїтеся, то краще взагалі не купувати каву в кіосках.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Перукарні та салони краси вкрай небезпечні
Набагато більша ймовірність заразитися – якщо піти в перукарню. Там майстер досить довго контактує з відвідувачем, схиляється над ним, його голова поруч із головою клієнта тощо.

Ті повсякденні маски, які ми носимо, практично не захищають від вірусу. Вони призначені для захисту оточення від того, що людина видихає. Більша частина цих крапель залишиться на масці всередині, хоча, кажуть, вірус може літати в повітрі довго – від 30 хвилин до години.

Якщо ви йдете до перукарні або салону краси, краще надягти респіратор.

Оскільки перукарні та салони краси не надто великі, вентиляція там не дуже хороша, то ймовірність зараження там досить велика.

Але треба сподіватися на те, що самі майстри відповідально до цього ставитимуться і за найменших проявах захворювання не виходитимуть на роботу.

Крім того, в перукарнях і салонах краси хоча б раз на годину необхідно здійснювати наскрізне провітрювання, протирати всі поверхні розчинами, які знищують вірус.

Кварцування не можна проводити, коли там перебувають люди. Найкраще увімкнути його на ніч. Нехай працює до ранку, тоді воно вб’є принаймні те, на що потраплять промені.

Що робити, щоб не підхопити вірус у супермаркеті
Як правило, люди не дотримуються дистанції, коли стоять у черзі до каси. Що роблю я? Коли хтось дуже близько підходить до мене, то починаю підкахикувати. На мене дивляться підозріло та відходять подалі.

У супермаркеті й інших закритих приміщеннях бажано менше торкатися обличчя руками, носити окуляри. Одягайте рукавички – їх можна взяти прямо в магазині.

Вірус може залишатися на одязі, на волоссі. Жінки можуть надягати якісь косинки або хустки, щоб прикрити волосся. Якщо є можливість, після походу в магазин варто прийняти душ.

Важливо, коли ви приходите додому, не пилити верхнім одягом, не струшувати його в квартирі. Мити руки часто, за першої-ліпшої нагоди. Якщо немає можливості – хоча б протирати спиртовим розчином.

Імовірність зараження на вулиці близька до нуля
Імовірність зараження на вулиці майже нульова, якщо ви прямо не підійдете до людини, не будете з нею обійматися й цілуватися. Тому носіння маски на вулиці, з моєї точки зору, не зовсім виправдано.

Дистанція 2-3 метри на вулиці достатня, щоб не заразитися. Підземні переходи теж порівняно безпечні, тому що вони продуваються.

Але оскільки є документи, які регламентують це, то їх треба дотримуватися, подобається нам це чи ні.

Найнебезпечніше місце в багатоповерхівках – повітря в ліфті
Найнебезпечніше місце в багатоквартирних будинках – це ліфт. Причому не кнопка ліфта – на неї можна натиснути ключем. Найнебезпечніше – це повітря. Хтось спустився з десятого поверху на перший, двері відчинилися, він вийшов, а ви раз – і зайшли.

Тому, навіть якщо ви живете на високому поверсі, намагайтеся потихеньку ходити пішки.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чи можна підчепити COVID-19 в перукарні й супермаркеті та чим вкрай небезпечний ліфт. Інтерв’ю з ексголовним санітарним лікарем України