facebook

Вчені пояснили, як вологість повітря впливає на швидкість поширення коронавірусу

Останні дослідження показали, що на швидкість поширення коронавірусу в приміщенні може впливати вологість повітря.

Водночас краще вірус циркулює за низького рівня вологості. Такого висновку дійшли вчені в німецькому місті Лейпциг і в індійському Нью-Делі, пише DW.

“Якщо відносна вологість повітря в приміщенні нижче від 40 відсотків, частинки, що виділяються інфікованими людьми, поглинають менше води, тому залишаються легкими, пролітають далі через приміщення і з більшою ймовірністю потрапляють в організм здорових людей”, – пояснив один із дослідників.

Учені відзначають, що вірус поширюється переважно під час прямого контакту з інфікованим або зараженими поверхнями. Зокрема, найчастіше повітряно-крапельним шляхом, де аерозолі – суміші найдрібніших частинок з повітрям – розглядаються як суттєвий шлях передання.

У межах цього дослідження група вчених із Tropos і Національної фізичної лабораторії (CSIR) в Нью-Делі проаналізувала 10 міжнародних досліджень, які вивчали вплив вологості повітря на поширення та інфікування збудниками грипу та різними коронавірусами в період з 2007 по 2020 рік.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Дослідники радять контролювати рівень вологості повітря в приміщенні на додаток до дотримання дистанції й носіння маски.

Відзначається, що відносна вологість повітря від 40 до 60 відсотків може зменшити поширення вірусів і їхнього проникнення через слизову оболонку носа. Це особливо важливо з огляду на наближення холодної пори року, коли люди проводять більше часу в приміщеннях із опаленням.

“У холодних і помірних кліматичних зонах усередині приміщень зазвичай дуже сухе повітря під час опалювального сезону. Це може сприяти поширенню коронавірусу”, – пояснив дослідник.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Вчені пояснили, як вологість повітря впливає на швидкість поширення коронавірусу