facebook

Підвищення “мінімалки” можуть перенести на кінець 2021 року

Глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв’ю для tsn.ua зазначив, що пропонує відкласти підвищення мінімальної зарплати до 6,5 тис грн з 1 липня 2021 року на 1 грудня 2021 року.

“Я б відклав це підвищення до 1 грудня 2021 року. Тоді, мені здається, що ми б нормально пройшли цей рік. Адже це менше впливатиме і на інфляцію, і на податковий тиск на бізнес”, – зауважив нардеп, передає finbalance.com.ua.

При цьому він підтримує підвищення мінімальної зарплати до 6 тис грн (яке заплановане на 1 січня 2021 року):

“Навіщо підвищувати мінімальну заробітну плату? У 2015 році на вимогу МВФ урядом Яценюка, якщо я не помиляюся, були заморожені соціальні стандарти. На сьогодні прожитковий мінімум у бюджеті вдвічі менший за фактичний, який рахує сама держава.

Чи треба переглядати стандарти? Треба. Чи є можливості переглянути стандарти одномоментно і привести їх у відповідність до вимог сучасності? Таких можливостей немає. Тому ми переглядаємо ці стандарти поступово.

До речі, до нашого рішення про підвищення мінімалки до 5 тис. грн [з 1 вересня 2020 року], третина працівників була за межею абсолютної бідності. Тобто, вони заробляли менше, ніж їм необхідно було для фізичного виживання.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Кожного місяця Мінсоцполітики перераховує фактичний прожитковий мінімум. У липні було 5050 грн, а ми підняли до 5 тис. грн. Інакше кажучи, ми не підняли мінімалку до цього рівня, але наблизилися. Наступного року повинні перейти цю мінімальну межу.

Підвищення буде на 9,3%. Тобто, ми прагнемо до того, щоб наша мінімальна заробітна плата була вищою за цей мінімум. Також ми повинні довести співвідношення середньої та мінімальної заробітної плати до рівня європейських країн.

Тепер про тиск на гривню, він є. Це очевидні речі, бо ми піднімаємо різко. Проте, я би не переоцінював втрати бюджету від цього рішення. Бо втрати бюджету, які ми використовуємо на виплату зарплат бюджетникам за рахунок бюджету, компенсуються надходженнями податків. Тобто, якогось колосального негативного впливу на бюджет ми не очікуємо взагалі.

Водночас не можна заперечувати додаткове навантаження на бізнес, на фонд оплати праці. Дійсно, підвищуючи заробітні плати ми можемо отримати тінізацію зарплат, коли людей будуть переводити на півставки тощо. Так, в цьому є проблема.

Тому мені здається, що оптимальною сумою для підвищення зарплати є 6 тис. грн, а не 6,5 тис. грн. Тобто, я б зупинився на 6 тис грн”.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Підвищення “мінімалки” можуть перенести на кінець 2021 року