facebook

Спілка журналістів відреагувала на заборону трьох телеканалів: це наступ на свободу слова

Спілка журналістів відреагувала на заборону трьох телеканалів: це наступ на свободу слова. Ваша думка?

КИЇВ. 3 лютого. УНН. Указ Президента України Володимира Зеленського про введення санкцій проти телеканалів “ZIK”, “NEWSONE” та “112” є надзвичайною ситуацією для держави. Національна спілка журналістів України негайно проінформує міжнародні інституції про кричущі дії влади, направлені на боротьбу зі свободою слова в Україні. Про це на власній сторінці в Facebook заявив заслужений журналіст України, голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, інформує УНН.

Цитата:

“Позасудова раптова заборона діяльності трьох українських телеканалів—це надзвичайна ситуація. Українські журналісти, медіаменеджери та власники ЗМІ мають право на свободу слова та на професію. І несуть за свою діяльність відповідальність. Але відповідальність в рамках Закону! Позбавлення БЕЗ СУДУ багатомільйонної аудиторії доступу до українських ЗМІ, заборона сотням журналістам та медійникам права на професію—це наступ на свободу слова”,-заявив Томіленко.

Деталі

За його словами, політична належність українських власників зареєстрованих в Україні ЗМІ-не злочин.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Рішення української влади є інформаційним вибухом та шокує міжнародні інституції, які опікуються захистом прав журналістів та свободою слова. Національна спілка журналістів України інформуватиме про надзвичайну ситуацію Міжнародну федерацію журналістів, Європейську федерацію журналістів, наших партнерів-Офіс ОБСЄ з питань свободи медіа”,-додав голова НСЖУ.

Томіленко також заявив, що НСЖУ послідовна у захисті прав українських журналістів.

“Ми захищали і захищаємо колег, яких кидали у в’язниці в Росії (Роман Сущенко), в окупованому Донбасі (Станіслав Асєєв, Валерій Макеєв, Марія Варфоломєєва та інші) та анексованому Криму (Микола Семена, кримсько татарські громадянські журналісти) Ми засуджуємо фізичні атаки на журналістів в Україні, боремося із системною безкарністю та проти поділу журналістів на «правильних» і «неправильних». У дискусіях журналіст чи чиновник ми завжди на стороні журналістів та свободи слова. Звичайно, закликаючи колег бути відповідальними. Тому цей пост-не про політичну підтримку українських політиків. А про право українських ЗМІ та журналістів мати права та обов‘язки-за Законом, а не отримати раптове блокування-за указом”,-підсумував заслужений журналіст.

Ситуація з каналами 

Президент Володимир Зеленський запровадив персональні санкції проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Санкції діятимуть 5 років. Також санкції накладені на низку підприємств медіахолдингу “Новини”, куди також входять телеканали “ZIK” і “NewsOne”, 112-канал. Під санкції потрапили: “Нові комунікації”—ZIK, “НОВИНИ 24 ГОДИНИ”— “ПАРТНЕР ТВ”, “ЛІДЕР ТВ”-, “ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ “112-ТВ”, “ТВ ВИБІР”—112 канал, “НОВИЙ ФОРМАТ ТВ”—засновник Тарас Козак, “АРІАДНА ТВ”—власник Тарас Козак.

Погляд у минуле

Під час відвідування Рівного у 2019 році, Гарант Конституції обіцяв не закривати телеканали та не утискати свободу слова в державі.

“Я дуже поважаю кожен канал, і канал News One. Я ніколи не закривав в своєму житті жодного каналу. Я особисто за свободу слова, і ви це прекрасно знаєте. Я ніколи в своєму житті не буду закривати жодні канали, не маю права, не маю повноважень”,-заявив тоді Зеленський.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Спілка журналістів відреагувала на заборону трьох телеканалів: це наступ на свободу слова