facebook

Скандал з підручником з історії: українці – дике плем’я, а Росія заснувала Одесу

Підручник з історії України за 8-й клас викликав скандал через відверту пропаганду в ньому “руського міра”. Українців у ньому називають мало не “відсталою” первісною нацією, а наші південні міста нібито засновані росіянам.

Про це йдеться у сюжеті каналу “Україна”

Експерти кажуть, що таким чином в голови школярів закладається відверта концепція “Новоросії”.

Такий підручник готується потрапити на парти школярів вже в наступному році. Поки ж він не надрукований і не виданий. І посил в ньому звучить так, що Росія – заснувала чи не весь Південь України – Одесу, Дніпро, Сімферополь та Севастополь.

Безліч помилок зауважив професор і доктор історичних наук Віктор Брехуненко. Особливо його обурив уривок про освоєння Харківщини і Сумщини в XVII столітті.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Українці вирушали туди на сезонні роботи, полювати, рибалити, пасічникувати і так далі. Простір освоювали шляхом наближеного до первісних часів протистояння людини і природи”, – описуються історичні події в підручнику.

Таким чином українців, які в XVII столітті вже мали Магдебурзьке право, розвинену писемність, описують, як дике плем’я.

Професор каже, що офіційно затверджений МОН підручник не перевірили толком навіть на плагіат.

“Маса системних помилок, маса фактологічних помилок. Цей підручник транслює в голови учнів московські ідеологеми “руського міра” і концепції “Новоросії”, – говорить експерт.

Історики кажуть, що росіяни не засновували міст на нашій території, вони лише будували фортеці з каменю для своїх гарнізонів. Таке спотворення тягнеться ще з часів СРСР.

“Саме ці тези заснування росіянами українських міст, а не фортець з каменю – ця тенденція відома з часів Радянського Союзу”, – стверджує історик Олександр Алфьоров.

Книгу обіцяють відправити на перевірку у НАН, але якщо огріхи там виявлені не будуть, підручник може потрапити в шкільні бібліотеки.

 

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Скандал з підручником з історії: українці – дике плем’я, а Росія заснувала Одесу