facebook

Українські школярі вивчатимуть нові предмети

У той час як в школах заборонили продавати шкідливу їжу і чітко обговорили, якими мають бути меблі, нова типова освітня програма для 5-9 класів передбачає можливість вивчення робототехніки, драматургії та культури добросусідства.

Про це йдеться в наказі Міністерства освіти і науки №235 від 19 лютого “Про затвердження типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти”, передають Українські Новини.

З метою реалізації державного стандарту базової загальної середньої освіти, який Кабінет Міністрів затвердив 30 вересня 2020 року, Міносвіти затвердило типову освітню програму для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти.

Згідно з програмою, для учнів 5-9 класів передбачено інтегрований курс “Здоров’я, безпека і добробут”, для учнів 8-9 класів – предмет “Підприємництво і фінансова грамотність”.

Також передбачена можливість вивчення учнями 5-6 класів одного з предметів “Етика”, “Культура добросусідства” або іншого курсу морального спрямування.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Згідно з наказом, типова освітня програма вводиться в дію поетапно: з 2022/2023 навчального року для п’ятих класів, з 2023/2024 навчального року для шостих класів, з 2024/2025 навчального року для сьомих класів, з 2025/2026 навчального року для восьмих класів, з 2026/2027 навчального року для дев’ятих класів.

Типова освітня програма визначає обов’язкові та рекомендовані підходи до розробки закладами загальної середньої освіти та використання ними в освітній діяльності освітніх програм в кожному циклі базової середньої освіти.

Згідно з програмою, загальний обсяг навчального навантаження для п’ятого класу – 29 годин на тиждень, для шостого класу – 32 години, для сьомого класу – 34 години, для восьмого класу – 35 годин, для дев’ятого класу – 35,5 години на тиждень.

 

Також для учнів п’ятих класів передбачено 2 додаткові години на тиждень для вивчення вибіркових предметів, проведення індивідуальних консультацій та групових занять, для шостих класів – 2 години на тиждень, для сьомих класів – 1 година на тиждень, для восьмих класів – 1 година на тиждень, для дев’ятих класів – 0,5 годин на тиждень.

Крім того, наголошується, що уроки фізичної культури, згідно з частиною четвертою статті 26 закону “Про фізичну культуру і спорт”, є обов’язковими та проводяться не менше трьох разів на тиждень.

Також в програмі представлений орієнтовний перелік міжгалузевих інтегрованих курсів для учнів 5-9 класів: робототехніка; STEM (наука, технології, інженерія, математика); драматургія і театр; фізика й основи техніки; економіка та право.

Відзначається, що кількість навчальних годин на вивчення міжгалузевих інтегрованих курсів визначає навчальний заклад з урахуванням навчального навантаження, певної на відповідні навчальні предмети.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Українські школярі вивчатимуть нові предмети