facebook

Українцям розповіли, як продати землю після 1 липня 2021-го: є важливі нюанси

Українцям розповіли, як продати землю після 1 липня 2021-го: є важливі нюанси

Вже з 1 липня 2021 року в Україні відкривається ринок землі. У зв’язку з цим у громадян виникає багато запитань щодо того, як буде здійснюватися продаж земельної ділянки сільськогосподарського призначення.

У Центрі з надання безоплатної правової допомоги акцентують на основних моментах, на які варто звернути увагу українцям. Відповідна інформація розміщена на сайті Центру.

Як говориться в повідомленні, для початку важливо розуміти, які саме землі відносяться до земель сільськогосподарського призначення. До них належать:

 • сільськогосподарські угіддя: рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища, перелоги;
 • несільськогосподарські угіддя: господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, які належать до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації тощо.

Кому продавати

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Власник може продати земельну ділянку сільськогосподарського призначення:

 1. громадянам України;
 2. юридичним особам України, учасниками (акціонерами, членами) яких є тільки громадянами України та/або держава, і/чи територіальна громада;
 3. територіальній громаді;
 4. державі.

У Центрі звертають увагу, що свою земельну ділянку можна буде продати з 1 липня 2021 роки тільки фізичним особам, які є громадянами України. Максимальний розмір ділянки – 100 гектарів на людину.

А з 1 січня 2024 року землю можна буде продати також юридичним особам. Водночас максимальний розмір покупки може становити 10 тис. га.

Зі свого боку під час відкриття ринку землі буде заборонятися:

 • продаж землі іноземцям без рішення референдуму;
 • продавати державні і комунальні землі;
 • продавати землю, розташовану ближче ніж 50 км до держкордону;
 • продавати землю росіянам і представникам терористів;
 • продавати землю компаніям-офшорам.

Як продати

Нині в ухваленому законі прямо не регулюється питання процедури купівлі-продажу землі. Але він містить три істотних нововведення, а саме:

 • покупця перевірятимуть на предмет можливості придбання ним землі в певних розмірах за допомогою відповідних держреєстрів. Якщо за результатами перевірки буде виявлено невідповідність з необхідними вимогами – нотаріус зобов’язаний відмовити в посвідченні угоди. А ще набувача або власника земельної ділянки перевірятимуть за суб’єктними ознаками, оскільки визначається перелік осіб, яким за будь-яких умов забороняється отримання права власності на земельні ділянки сільгосппризначення;
 • розрахунки, пов’язані зі сплатою ціни сільськогосподарських земельних ділянок, будуть здійснюються тільки в безготівковій формі. Для цього покупцеві потрібно відкрити рахунок у банківській установі;
 • джерела походження коштів для купівлі земельної ділянки повинні бути документально підтверджені.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко розповів, що норма про право кожного українця безкоштовно отримати 2 гектари землі є фікцією й обманом, на основі якого чиновники отримують корупційну ренту.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

загрузка...
Українцям розповіли, як продати землю після 1 липня 2021-го: є важливі нюанси