facebook

Кабмін встановив нові карантинні норми: що зміниться

Кабмін встановив нові карантинні норми: що зміниться

<

Кабінет міністрів України 13 вересня ухвалив зміни до постанови №1236, що встановлює нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19. Вони стосуються, зокрема, “жовтих” і “зелених” COVID-сертифікатів.

Як повідомляється на сайті МОЗ, постанова набирає чинності через 7 днів із моменту публікації. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко позитивно висловився про це рішення. За його словами, “це можливість стримувати епідемічну ситуацію та зберігати економічну активність країни”.

Зокрема, у документ внесено пункти про “коронавірусні” сертифікати українців. Їх можна буде отримати після вакцинації, негативного тесту на коронавірусну інфекцію (в цьому випадку термін дії становитиме 72 години), одужання від хвороби (це має бути підтвердженого документально).

“Жовтий” сертифікат українцям видаватимуть у разі першого щеплення, а “зелений” – уже після повного курсу імунізації.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Вимога про 80 і більше відсотків імунізованих співробітників стосуватиметься і організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів, басейнів. Тоді в закладах не діятимуть посилені правила карантину, але тільки в тому випадку, якщо всі відвідувачі матимуть “жовтий” або ж “зелений” сертифікат.

Установа має право сама вибирати, чи буде вона надавати послуги тільки щепленим громадянам чи всім.

Якщо в Україні введуть “червоний” рівень карантину, установам освіти можна буде не зачинятися в разі, якщо всі працівники отримали “зелений” COVID-сертифікат.

Це ж правило поширюється і на такі заклади, як кінотеатри, спортзали, а також ринки, релігійні заходи та ін.: якщо всі працівники й відвідувачі матимуть сертифікат “зеленого” рівня, то роботу можна буде продовжувати.

За наявності у громадянина, який перетинає кордон України, “жовтого” або “зеленого” сертифіката, він може не проходити самоізоляцію (зокрема й особи, які прибувають із тимчасово окупованих територій).

У МОЗ підкреслили, що сертифікати будуть мати кольорові позначки виключно в цифровому форматі, а друкувати документи на жовтому або зеленому папері не потрібно.

Які обмеження чекають на Україну в “жовтій” зоні:

  • дотримання маскового режиму й соціальної дистанції;
  • заборона на проведення масових заходів за участю понад 1 особи на 4 кв.м;
  • заповненість кінозалів і залів інших установ культури – не більш ніж 50%;
  • заборона на заповненість спортзалів, фітнес-центрів більш ніж 1 людина на 10 кв.м.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Кабмін встановив нові карантинні норми: що зміниться