facebook

Є ризик ускладнень: лікарка пояснила, чи людям із серцево-судинними захворюваннями потрібно вакцинуватися

Є ризик ускладнень: лікарка пояснила, чи людям із серцево-судинними захворюваннями потрібно вакцинуватися

Серцево-судинні захворювання в умовах пандемії коронавірусної інфекції збільшують ризик розвитку ускладнень у разі заражень. Єдиним способом знизити можливі негативні наслідки для цієї категорії людей залишається вакцинація

Як розповіла начальниця управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Ольга Ярмоленко в інтерв’ю телеканалу Тернопіль-1, люди, у яких є проблеми з серцем, ризикують в умовах пандемії коронавірусу двічі. Основними ускладненнями, зумовленими COVID-19 у “сердечників”, стають тромбози, порушення ритму серця і серцева недостатність.

Вона зазначила, що щорічно в обласному центрі фіксується близько 450 інфарктів (серцевий напад, який виникає через повне або часткове блокування артерії, яка живить серце). У цьому році таких випадків тільки за пів року зареєстровано 250. Говорячи про процентне співвідношення захворювань, Ярмоленко підкреслила, що більш як половина жителів області мають ті чи інші відхилення серцево-судинної системи. І, як правило, це люди більш старшого віку.

“Коронавірус здатний давати ускладнення на серце, тому людям, які страждають недугами, пов’язаними з серцево-судинною системою, просто необхідно вакцинуватися”, – зазначила медикиня.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Лікарка порадила в разі появи ознак коронавірусної інфекції людям, що страждають на серцево-судинні хвороби, терміново звернутися по медичну допомогу або викликати лікаря додому.

Ураження вірусом серцевого м’яза може проявлятися: підвищенням температури тіла, задишкою, загальною слабкістю, перебоями в роботі серця. Щоб розпізнати запалення серцевого м’яза, необхідно провести низку лабораторних та інструментальних досліджень, які робляться в спеціалізованих клініках. Саме запалення (міокардит) може призвести до серцевої недостатності.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

загрузка...
Є ризик ускладнень: лікарка пояснила, чи людям із серцево-судинними захворюваннями потрібно вакцинуватися