facebook

Чому не можна в жодному випадку мити посуд під час грози

«Не відкривайте воду під час грози, а то вдapить блискавкою».

Це типова бабусина порада, яку більшість людей чули тисячу раз у житті.

Але ж це не може бути правдою чи може?

За даними Національного агентства океанічних і атмосферних досліджень США, ваша бабуся була не далека від істини: під час грози дійсно небезпечно приймати душ — і це ще не все!

«Якщо блискавка потрапить в будинок, вона піде або по проводці, або по каналізації, так що все, що підключено до стіни або до зовнішнього проводу буде електризоване. Каналізація — вразливе місце для yдару блискавки», — говорить Джон Дженсениус, спеціаліст за новинами у НАОА.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Від чого краще триматися подалі? Від раковини, душа, ванни, посудомийної та пральної машин, а також від усього, що включено в розетку, — наприклад, лампи та дротового телефону.

Блискавка не обов’язково повинна вдapити прямо в будинок, щоб створити проблеми, пояснює доктор Мері Енн Купер, глава Програми дослідження блискавичних тpaвм. За її словами:

«Блискавка може вдарити й на відстані. Скажімо, вона вдаряє 15-30 метрів від будинку, але там поруч знаходиться ваша проводка чи каналізація, і вона все одно потрапить в будинок».

Якщо ви чуєте грім, це означає, що блискавка досить близько, щоб вдарити, тому відійдіть подалі від каналізації та електрики. В цілях безпеки краще почекати щонайменше 30 хвилин після закінчення грози, перш ніж знову ними користуватися.

«Це незручно, але ця незручність задля вашої безпеки», — говорить Дженсениус.

Якщо ви це читаєте і думаєте: «Гаразд, нехай така ймовірність існує, але цього все одно ніколи не трапиться», то ви помиляєтеся.

У липні 2017 року 17-річна Фейт Моблі мила посуд у «Макдональдсі» в Алабамі, коли почалася гроза.

“Коли я взяла останню посудину, я набрала раковину і як тільки я опустила руки в воду, блискавка потрапила в “Макдональдс” і в банк на тій стороні вулиці, — розповідає вона. — Я побачила спaлaх, вона була така яскрава, що аж обпiкала і я мало не впала».

В той момент вона не розуміла, що сталося. Згодом вона дізналася, що струм пройшов по каналізації через кран в раковину з водою, а звідти — через її навушники і по всьому тілу.

«У мене в туфлі була дірка, а на ступні залишився слід опіку», — згадує Моблі.

У неї стався м’язовий спазм, все тіло напружилося, а дихання зупинилося. На щастя, обійшлося без наслідків, хоча вона стверджує, що через кілька місяців у неї раптом покращився зір (Купер наголошує, що їй невідомі ніякі властивості блискавки, які могли б до цього призвести).

Купер визнає, що більшість удapів блискавки в будинку не смepтельні, але підкреслює, що важливо звернути увагу на поведінку свого тіла після удapу. Якщо ви пройшли, як вона висловлюється, «тест на виживання» (тобто вижили), зверніть увагу на симптоми. Якщо у вас почалися проблеми, які позначаються на працездатності, сімейному житті або сні, або ви відчуваєте наростаючий біль, варто звернутися до лікаря.

«У разі зупинки серця, тривалої втрати свідомості, сплутаності думок необхідно звернутися до лікаря або в тpaвмпункт, — каже Купер. — Однак лікар може хіба що провести рeaнімацію і відновити кpoвообіг при зупинці серця — з довгостроковими наслідками він нічого не зробить».

Вона каже, що, по суті, вам залишається лише терпіти і приймати нестероїдні аналгетики від болю. Якщо ви відчуваєте сплутаність мислення, можливо, вам допоможе когнітивна терапія.

Хоча думка про те, що у власному будинку можна постpaждати від удapу блискавки, здається стpaшною, грозу все ж безпечніше перечекати в приміщенні.

Тільки кран не відкривайте!

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чому не можна в жодному випадку мити посуд під час грози