facebook

“Штам “Дельта” руйнує нирки і печінку в дітей, ніщо не віщує біди”: лікар про сплеск загибелі серед малюків

Штам “Дельта” все більше поширюється Україною. Медики фіксують високу смертність і вкрай агресивні симптоми. Більше того, через вірус почали вмирати діти. За кордоном неповнолітніх уже імунізують із 5 років. Лікарі розглядають різні сценарії розвитку подій.

Як інформує “Molbuk”, все більше областей України фіксують перші смерті від COVID-19 серед дітей. Так, 20 жовтня на Тернопільщині в Кременецькому районі від цієї хвороби помер тримісячний малюк.

Дитина померла вдома, медики швидкої допомоги лише констатували смерть. Хоча батьки звернулися в приймальне відділення Кременецької районної лікарні ще 14 жовтня – там немовля оглянули, але рекомендували міряти температуру і звернутися наступного дня до сімейного лікаря, щоб він призначив ліки.

Але ось у самому Кременецькому районному центрі первинної медико-санітарної допомоги заявили, що батьки до них нібито не зверталися.

У селі Андруга, де сталося нещастя, розповідають, що сім’я померлого малюка благополучна.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Батьки молоді, це у них єдина дитина, син. Ніхто не чув, щоб це був коронавірус. Кажуть, що просто запалення легенів. Лікар до них приїжджав, наскільки ми знаємо. А швидка вже приїхала в кінці, коли дитина померла”, – розповів місцевий житель.

Зараз повинні провести розслідування цього випадку і з’ясувати, чому дитині не надали належну допомогу.

На жаль, в Україні це був не перший випадок смерті дитини від коронавірусу. Зовсім недавно в Чернігівській області помер 15-річний школяр, який мав супутні захворювання. Підліток провів у лікарні всього три дні, туди він потрапив уже в тяжкому стані.

А на початку вересня в Київській дитячій інфекційній лікарні від коронавірусу померла новонароджена дівчинка, вона встигла прожити всього 21 день. До лікарні дитина потрапила вже на п’ятий день після початку хвороби. Було виявлено сильний дистрес-синдром, її під’єднали до апарата ШВЛ. Але врятувати дитину не змогли.

Відмітна риса нинішньої хвилі коронавірусу в тому, що до захворювання схильні діти. Якщо раніше вони заражалися дуже рідко, то зараз ситуація різко змінилася. Так, за останню добу з 23 тисяч хворих 1800 – діти.

У деяких країнах уже кілька місяців щеплюють дітей від 12 років. У травні це стали робити в США, Канаді, Угорщині, в червні – в Румунії, Італії, ОАЕ.В Україні ж можна щепити дітей від 12 років у разі їхнього виїзду за кордон, а також дітей з інвалідністю та з групи ризику. Правда, за словами лікаря-інфекціоніста Євгена Щербини, самі лікарі бояться давати направлення на щеплення дітям і всіляко відмовляють батьків.

Як розповідає завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. Богомольця, професор Сергій Крамарєв, зараз дійсно до штаму Дельта схильні діти.

“Вони загалом хворобу переносять легше, ніж дорослі. Але якщо порівнювати з попередніми спалахами, то важких хворих дітей стало більше, багато кисневозалежних. Ось у нас, наприклад, у Київській інфекційній лікарні половина пацієнтів (а їх близько 70) потребують кисню. В реанімації одиниці дітей, але є випадки, коли дитина перебуває на ШВЛ”, – говорить Крамарєв.

Також лікар зазначає, що якщо раніше діти заражалися в основному в сім’ях при близьких контактах із рідними, то тепер інфікуються і в школах. А підлітки можуть заразитися на вечірках та інших масових заходах. Це пов’язано з тим, що штам Дельта разів у 10 більш заразний. Тому закриття шкіл під час росту захворюваності – ефективний метод, щоб зупинити поширення хвороби.

“Смертність серед дітей невисока. Хоча дзвонять колеги з різних областей і розповідають: то в одному регіоні смерть, то в іншому. У нас також у лікарні були летальні випадки”, – підкреслює Крамарєв.

Одне з головних ускладнень після хвороби у дітей – мультисистемний синдром. За словами лікаря, в одній з областей вуже був випадок смерті дитини від ускладнень після COVID-19. Це, грубо кажучи, коли запалюються судини і вражають внутрішні органи – нирки, печінку, серце. Цей синдром проявляється саме у дітей і дуже небезпечний.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

“Штам “Дельта” руйнує нирки і печінку в дітей, ніщо не віщує біди”: лікар про сплеск загибелі серед малюків