facebook

У МОЗ розповіли про зв’язок COVID-19 та тромбозу: як розпізнати небезпечне ускладнення

У МОЗ розповіли про зв’язок COVID-19 та тромбозу: як розпізнати небезпечне ускладнення

Тромбоз у хворих на COVID-19 – доволі поширене явище, яке може мати незворотні наслідки для життя людини. Зокрема, діагноз “тромбоемболія легеневої артерії” наявний у понад половини померлих внаслідок COVID-19.

Це підтверджує дослідження, повідомили у Facebook Міністерства охорони здоров’я України. Зазначається, що інше дослідження, проведене у Франції та Нідерландах, свідчить, що близько 20-30% пацієнтів, які важко перенесли коронавірусну хворобу, мають тромботичні ускладнення.

У зв’язку з цим у МОЗ закликали за перших симптомів звертатися по допомогу лікарів. Оскільки, попри те, що питання утворення тромбів у хворих на COVID-19 досі вивчається, методи його лікування та профілактики є доказовими та відомі лікарям.

Водночас фахівці повідомили, як розпізнати у себе ознаки тромбозу. Зазначається, що найбільш поширеними симптомами є:

Підтримай нашу сторінку в Facebook.
  • біль і/або чутливість у литці або стегні;
  • набряк стопи або щиколотки;
  • почервоніння і/або помітна зміна кольору тіла.

“Задишка, часте дихання, біль у грудях, швидкий пульс, запаморочення і/або втрата свідомості можуть бути ознаками та симптомами тромбоемболії легеневої артерії”, – зазначили медики.

Загалом тромбоз – це стан, за якого у людини утворюються згустки крові в судинах, тобто тромби. Залежно від місця їх утворення, тромбоз може бути – венозний чи артеріальний. Потенційно він може призвести до смерті, попередили у МОЗ.

За словами експертів, до тромбозу можуть призвести такі фактори:

  • куріння;
  • вживання протизаплідних пігулок;
  • варикозне розширення вен;
  • малорухливий спосіб життя;
  • ожиріння;
  • вагітність;
  • вживання алкоголю тощо.

Крім того, до факторів утворення тромбів відноситься тривале перебування на лікарняному ліжку, хірургічні операції, онкологічні захворювання, випадки тромбозів у родині.

Вірус зумовлює тромбування дрібних і великих судин у різних ділянках тіла. Найчастіше від його агресії страждають легені, в них вірус викликає агрегацію дрібних клітин крові, що призводять до мікротромбування. За словами лікарів, у Львові, щоб урятувати життя трьом невакцинованим пацієнтам через тяжкий перебіг коронавірусу, довелося ампутувати хворим кінцівки.

Зазначається, що кількість виникнення тромбозів під час захворювання штамом Дельта підвищилась утричі. Також існує загроза інсультів, які часто призводять до смерті пацієнтів.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

загрузка...
У МОЗ розповіли про зв’язок COVID-19 та тромбозу: як розпізнати небезпечне ускладнення