В Україні вартість долара “підштовхнули” негативні новини всередині країни. З одного боку, високопоставлені політики та силовики заявляють про загрозу воєнного вторгнення з боку РФ. З іншого, через брак енергоресурсів українців лякають майбутньою енергокризою.
Такими новинами успішно користуються спекулянти. Завдяки їм курс валюти перейшов психологічну позначку і плавно почав рухатися до нової межі – 27,5 грн/$. Про те, як і чому змінюватиметься вартість долара в Україні, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.
Долар дорожчатиме: скільки коштуватиме валюта
В Україні курс долара наприкінці листопада перейшов психологічну позначку 27 грн/$. Опитані експерти впевнені: така тенденція триватиме. Плавно валюта рухатиметься до 27,5 грн/$. У перший тиждень грудня валюта може подорожчати на 10-20 копійок і досягти 27,2 грн/$, вважають експерти.
“Єдиним покупцем залишається НБУ, який намагається згладити тенденцію. Очікуємо, що сьогодні курс продовжить зниження і закріпиться в діапазоні 27,05-27,15 грн/$, після чого може досягти позначки 27,5 грн/$”, – каже керівник відділу аналітики ForexClub Андрій Шевчишин.
Олександр Болтян, аналітик компанії Esperio, вважає, що подорожчання долара уникнути не вдасться. За його оцінками, верхня позначка, вище за яку курс не підніметься, – 27,5 грн/$. “Протягом тижня з 29 листопада до 5 грудня середній курс продажу долара в Україні коливатиметься в межах 27-27,5 грн/$”, – каже фахівець.
З такою думкою погоджується і старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб. Він вважає, що валюта зростатиме щонайменше протягом найближчого тижня. Долар, за його оцінками, на міжбанку (там купують фінансові установи) буде близько позначки 27,2 грн/$. Українці продаватимуть валюту за 27,1 грн/$, а купуватимуть – за 27,3 грн/$.
Що вплине на вартість долара в Україні
Шевчишин зазначає: долар уже сягнув чотиримісячного максимуму. Головна причина – високий попит на валюту в країні. Лише населення у листопаді купило 200 млн доларів, іноземці продають українські боргові папери (ОВДП), отримані гривні витрачають на купівлю валюти. Відтік уже понад 4,3 млрд.
Попит пояснюється зокрема і новинами. Йдеться про заяви про те, що Росія готує напади на Україну. Президент Володимир Зеленський на своєму пресмарафоні 26 листопада заявив, що ризики не вищі, ніж під час військових навчань росіян на кордоні з Україною. Причому, такі заяви призводять до того, що інвестори відмовляються вкладати гроші в українські цінні папери, виводять свої активи.
“Гривня продовжує перебувати під впливом геополітичних ризиків та складної ситуації в енергетичній сфері. Єдиним покупцем залишається НБУ, який намагається згладити тенденцію”, – каже Шевчишин.
Ще одна причина подорожчання долара, додає Болтян, – спекулянти, які спеціально розганяють паніку на ринку, щоб заробити більше на валюті.
“Попит на валюту різко став перевищувати пропозицію. Чиста купівля банками готівкової іноземної валюти з початку року скоротилася до 1 млрд доларів. Причина того, що транш фінансової допомоги від МВФ не стримує девальвацію гривні в тому, що всі розуміють неминучість погіршення економіки України взимку 2021-2022”, – каже експерт.
Єдина ситуація, коли вартість долара в країні може перебувати на стабільному рівні, – спокійна внутрішньополітична ситуація всередині країни. Будь-які загрози військової ескалації, новини про нібито майбутній енергетичний зрив – усе це працює проти України. Заробляють на таких новинах спекулянти, а страждають усі українці.