Чи можна жінкам відвідувати храм під час менструації. Відповідає ПЦУ
Православна церква України стверджує, що твердження про заборону жінкам ходити до храму під час менструації є помилковими і поширюються людьми без богословської освіти.
Про це ПЦУ повідомила у Facebook з посиланням на слова апостола Павла: “всяке творіння Боже добре”.
“А отже, жіночий організм, сотворений Господом, є прекрасним і не може стати “нечистим” через природні фізіологічні процеси, які закладені в основу існування цього організму”, – пояснюють у ПЦУ.
Представники церкви також стверджують, що слова Старого Завіту, де жінку під час менструації вважали “нечистою”, слід трактувати в контексті норм гігієни: “Те, що було “нечистим”, означало ризик хвороб, інфекцій і запалень, і саме тому підлягало ряду суворих обмежень і заборон”.
ПЦУ нагадує, що такої ж думки дотримувалися й ранні богослови. Так, священномученик Климент Римський ще в І столітті писав, що “Ні законне злягання, ні пологи, ні витікання крові, ні витікання сім’я уві сні не можуть осквернити єство людини або відлучити від неї Духа Святого”.
А святитель Григорій Двоєслов, що жив на початку VII століття, стверджував, що під час місячних жінці не слід забороняти вхід до церкви, адже “не можна ставити їй у провину ту зайву матерію, яку природа вивергає, і те, що з нею буває не за її бажанням… Менструація – не гріх. Насправді це чисто природний процес”.
“Тож чи можна жінкам під час менструації молитися в храмі, бути присутніми на служінні й торкатися святинь та ікон? Можна і потрібно! Храми Православної Церкви України завжди відкриті для наших вірянок у їхніх потребах, аби стати місцем молитви та єднання з Господом”, – підсумовують у ПЦУ.