facebook

“Путін розірвав на шматки Мінські домовленості”: Радбез ООН провів термінове засідання через “визнання” Росією “Л/ДНР”. Головні заяви

Рада безпеки Організації Об’єднаних Націй (Радбез ООН) на заклик України і її союзників провела термінове засідання на тлі “визнання” Росією “незалежності” так званих республік “Л/ДНР”. Своїм документом глава держави-агресора дозволив введення російських військ на територію тимчасово окупованого Донбасу, що засудив увесь цивілізований світ.

Рада безпеки Організації Об’єднаних Націй (Радбез ООН) на заклик України і її союзників провела термінове засідання на тлі “визнання” Росією “незалежності” так званих республік “Л/ДНР”. Своїм документом глава держави-агресора дозволив введення російських військ на територію тимчасово окупованого Донбасу, що засудив увесь цивілізований світ.

Зустріч розпочалася о 21:00 понеділка за нью-йоркським часом або о 04:00 вівторка, 22 лютого, за Києвом. Вона пройшла у відкритому форматі з виступами на ній всіх країн-членів, враховуючи Російську Федерацію.

На ній Кремль закликали відмовитися від дій, що призводять до ескалації, а представник РФ звинувачував Київ у невиконанні “Мінська”. Повне відео доступно на YouTube-каналі ООН, OBOZREVATEL зібрав головні заяви, що прозвучали на засіданні (щоб переглянути відео, доскрольте новину до кінця).

Мета засідання Радбезу ООН
Сполучені Штати, Британія і Франція надіслали запит у Раду безпеки ООН про проведення термінового засідання щодо ситуації в Україні, яка склалася після “визнання” Росією “Л/ДНР”. Члени Радбезу ООН Албанія, Ірландія, Норвегія і Мексика також підтримали цей запит.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Ми підтримуємо заклик України до термінового скликання Ради безпеки ООН. Радбез має вимагати, щоб Росія поважала суверенітет і територіальну цілісність України, держави-члена ООН”, – заявила постійна представниця США в ООН Лінда Томас-Грінфілд.

Вона наголосила, що визнання Путіним частин регіону Донбасу “незалежними державами” є неспровокованим порушенням суверенітету й територіальної цілісності України.

Вчорашні дії Кремля Томас-Грінфілд назвала повною відмовою від Мінських домовленостей і порушенням резолюції 2202 (2015) Радбезу ООН.

“Заява Росії – не більше ніж театр, очевидно, покликаний створити привід для подальшого вторгнення в Україну”, – припустила постпред США в ООН.

Зазначимо, що у лютому 2022-го в Раді безпеки ООН головує Російська Федерація.

Головні заяви на засіданні
“Немає вакцини від вірусу, що розповсюджується Кремлем. Важливо зрозуміти, хто дійсно друг і член ООН, а хто і далі стримуватиме Росію словами”, – закликав на засіданні постійний представник України Сергій Кислиця.

Представниця Британії в ООН Барбара Вудворд заявила, що РФ своїми діями серйозно порушує міжнародне право і це матиме серйозні наслідки, зокрема економічні.

“Росія підійшла до грані, закликаємо відійти від неї”, – зазначила вона.

Представники Албанії та Франції висловили схожі думки, засудивши спрямування російських збройних сил на окуповані території Донбасу.

Вони заявили, що Росія порушує цілісність і ставить під загрозу суверенітет України.

Представниця Мексики закликала до територіальної цілісності України у міжнародно-визнаних кордонах, вказавши: “Час стати на шлях демократії”.

Зі свого боку представниця Ірландії додала: “Україна зберегла обличчя, незважаючи на провокації”. Вона закликала Кремль вивести російські війська з української території та відмовитися від дій, що призводять до ескалації.

“Визнання “Л/ДНР” йде врозріз роботі в “нормандському форматі”, а також спричиняє порушення принципів міжнародного права…” – підкреслила представниця Норвегії.

“Голоси війни гучні, але голоси миру голосніші. Ми на межі, але ще не провалилися в прірву”, – констатував представник Гани.

Зі свого боку представник РФ Василь Небензя звинуватив у всьому “майданський режим” в Україні, стверджуючи, що Київ “не виконує Мінські домовленості” і нібито не хоче дипломатії.

“Залишу прямі випади на нашу адресу без реакції. Сподівалися, що майданський режим схаменеться”, – висловився він на заяви членів Радбезу ООН.

Що передувало цьому
21 лютого глава РФ Володимир Путін визнав “незалежність” так званих республік “ЛНР” і “ДНР”. Раніше такі прохання йому озвучили глави так званих республік і нелегітимна Державна дума Росії. Питання розглядалося на позачерговому засіданні Ради безпеки РФ, під час якого трапилися курйозні моменти, а саму зустріч російського лідера з політиками назвали заздалегідь зрежисованою і записаною.

Глава країни-агресора також підписав відповідні укази щодо “визнання республік”, які дозволяють введення російських збройних сил на територію Донбасу. Документи набули чинності того ж дня.

Пізніше Путін виступив зі зверненням до росіян, яке присвятив Україні. Він висловлював погрози українській державі й претензії НАТО.

Реакція України
Українська держава засуджує рішення Російської Федерації про визнання “незалежності” створених нею квазі-утворень на тимчасово окупованих територіях – “ЛНР” і “ДНР”. Своїми діями російська сторона “грубо попрала” основи міжнародного права, Статут ООН, порушила суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, заявив спікер українського Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

“Рішення РФ про визнання “Л/ДНР” не матиме жодних правових наслідків. Це рішення різко збільшує ескалацію ситуації та може означати одноосібний вихід Російської Федерації із Мінських домовленостей. Українська сторона розуміє наміри Росії та її прагнення спровокувати Україну. Ми враховуємо усі ризики і не піддаємося на провокації, залишаємося відданими політико-дипломатичному врегулюванню російсько-українського збройного конфлікту”, – написав він у Facebook.

За його словами, на доручення президента Володимира Зеленського українська дипломатія нині застосовує увесь дипломатичний арсенал для запобігання розгортанню збройного конфлікту. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба перебуває у постійному контакті зі своїми колегами з метою координації дипломатичних зусиль та вжиття заходів із проведення засідань міжнародних органів, самітів, залучення оборонної допомоги та застосування жорстких санкцій проти Росії.

“Подальші рішення та кроки РФ значною мірою залежать від реакції світу на сьогоднішні події. Тому ми наполягаємо на застосуванні проти Росії болючих санкцій, щоб послати однозначний сигнал про неприпустимість подальшої ескалації. Настав час діяти для припинення агресії РФ і відновлення миру і стабільності в Європі”, – закликав Ніколенко.

 

 

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

“Путін розірвав на шматки Мінські домовленості”: Радбез ООН провів термінове засідання через “визнання” Росією “Л/ДНР”. Головні заяви