facebook

Генетиків не зупинити: Вчені схрестили павука і козу

У США живуть незвичайні кози, яким підсадили гени павука. Для чого учені зробили це і що у них в підсумку вийшло, розповімо в нашому огляді.

Про це інформує Ukr.Media.

У штаті Юта, на заході США, знаходиться оригінальна козяча ферма. Мешкають тут кізки білі на вигляд нічим не відрізняються від своїх побратимів, але ось молоко у них зовсім незвичайне. Після того, як цим козам прищепили ген павука-золотопряда, їх молоко стало містити цінний протеїн, так званий павутинний шовк.

Читайте також: Чорнобильський лис Семен сколихнув мережі своєю «чарівністю»

Павутинна нитка є дуже цінним продуктом завдяки особливій еластичності, міцності та легкості. Її широко використовують в медицині, при виробництві міцних і еластичних матеріалів та багатьох інших цінних продуктів. Потреби в павутинної нитки ростуть, а її обмежене виробництво не в змозі задовольнити всіх потреб. Виявилося, що отримувати павутинний шовк безпосередньо від самих павуків – досить трудомістке і малоефективне заняття. Справа в тому, що потрібний вид павуків дуже агресивний по відношенню до себе подібних, що нерідко можна спостерігати серед павукоподібних, тому розводити павуків на фермах виявилося неможливим. Тоді генетикам і прийшла в голову неймовірна думка: прищепити ген павуків козам і отримувати цінний білок з їх молока.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Коли кілька років тому компанія почала свої експерименти, їм вдалося отримати лише трьох козенят із зміненими генами. З семи генетично модифікованих козенят тільки троє тварин у підсумку стали володарями генів павука-золотопряда. Сьогодні ж на незвичній фермі живуть близько 150 кіз-павуків, поголів’я яких постійно збільшується. Досліди показали, що з їх молока можна дійсно отримати дорогоцінну паутинну нитку. З допомогою цих кіз вчені сподіваються здійснити прорив в області отримання унікального матеріалу і вже запатентували всі свої відкриття.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Генетиків не зупинити: Вчені схрестили павука і козу