facebook

Зрадник Сметанін, який «здав» росії аеродром у Луцьку, може вийти з-під варти під заставу

Зрадник Сметанін, який «здав» росії аеродром у Луцьку, може вийти з-під варти під заставу

Лучанину, який тривалий час співпрацював з рф і здав агресору під обстріл Луцький військовий аеродром, продовжили строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Про те, що відбувся розгляд клопотання щодо підозрюваного у державній зраді, повідомили на сторінці Луцького міськрайонного суду. У коментарі volynpost.com у суді підтвердили, що йдеться про Іллю Сметаніна.

Розгляд клопотання про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою розглянула учора, 27 квітня, суддя Олеся Калькова.

Зрадник передавав ворожим спецслужбам  інформацію про типи і кількість військових літаків, місця їх дислокації, тренувальні польоти, особисті дані військовослужбовців аеродрому.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

За наслідками розгляду до підозрюваного застосували запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, строком на 60 днів з можливістю внесення застави. Розмір застави визначили на підставі частини 3 статті 183 КПК України – 800 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1 984 800 гривень.

Як пояснили у суді, згідно зі статтею 183 КПК України, суддя може не визначати заставу лише у конкретних випадках у разі тримання під вартою. Справа Сметаніна під цей перелік не підпадає, тому мав бути визначений розмір застави.

Нагадаємо, Служба безпеки України затримала зрадника, який «здав» ворогу під обстріл Луцький військовий аеродром. Ним виявився лучанин, так званий авіалюбитель, вже відомий причетністю до «руского міра» Ілля Сметанін.

СБУ встановила, що зрадник передавав ворожим спецслужбам  інформацію про типи і кількість військових літаків, місця їх дислокації, тренувальні польоти, особисті дані військовослужбовців аеродрому. Протягом 24-28 лютого він постійно «зливав» інформацію про результати вторгнення російських військ на Волинь.

Завдяки його «допомозі» аеропорт був обстріляний із ракет, що призвело до тотальної руйнації його інфраструктури. Після цього зрадник доповів росії про результат удару.

Довідково: відповідно до частини 1 статті 111 Кримінального кодексу, державна зрада – діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Зрадник Сметанін, який «здав» росії аеродром у Луцьку, може вийти з-під варти під заставу