facebook

З Харкова знищених російських окупантів відвантажують вагонами. Відео

З Харкова знищених російських окупантів відвантажують вагонами. Відео


Пошуки та евакуація тіл загиблих росіян в Україні відбувається щоденно. Згідно із міжнародними нормами та правилами ведення війни, наша сторона прибирає мертвих окупантів зі своєї території. При цьому Росія відмовляється співпрацювати щодо цього питання.

Ба більше – згідно із наказом Міноборони Росії, тамтешніх загарбників ховають у братських могилах. А якщо це можливо – знищують тіла товаришів на полі бою, аби приховати докази їхньої мобілізації.

Україна розробила покроковий порядок ексгумації тіл росіян

Відповідно до міжнародного законодавства Кабінет Міністрів України розробив та затвердив покроковий порядок здійснення пошуку ворожих тіл, їхньої ексгумації та зберігання до моменту передачі останків представникам сторони, яка розпочала війну.

Мобільна група військових журналістів з Армія Inform вирушила на Харківщину, аби на власні очі побачити, як відбувається цей процес в районах активних бойових дій.

Інформація надходить від наших військових


Як розповідає начальник відділу цивільно-військового співробітництва ЗСУ Сил оборони Харкова офіцер Вадим Лясковський, інформація надходить від наших військових. А вже потім — від місцевих мешканців, які пережили окупацію. Допомагають і небайдужі українці.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Отримуючи координати, команда міжвідомчих фахівців виїжджає в місця, де були знайдені тіла загиблих окупантів. Супутніми завданнями є перевірка даних про вірогідні локації групових поховань загарбників їхніми ж “бойовими товаришами”.

Ексгумація тіл – справа не швидка

Навіть виявивши низку могил, українська сторона доставляє їхні останки у вагони-рефрижератори лише через певний термін.
>Після обстеження саперами й вилучення із землі їх спочатку намагаються ідентифікувати СБУ та інші правоохоронні органи. Всі процедури документуються, що унеможливлює спекуляції фактами зі сторони росіян,
– додає Лясковський.

У перевезеннях допомагає Укрзалізниця

З Харкова знищених російських окупантів відвантажують вагонами / Фото armyinform

Укрзалізниця надала спеціальні вагони-рефрижератори. Саме ними фахівці доставляють тіла до місць тимчасового зберігання. На час проведення репортажу, додають журналісти, спецгрупа знайшла та помістила у вагон тіла 40 знищених окупантів.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

З Харкова знищених російських окупантів відвантажують вагонами. Відео