facebook

Взимку суми у платіжках за газ зростуть: скільки доведеться платити

Взимку суми у платіжках за газ зростуть: скільки доведеться платити

Під час війни в Україні тарифи на газ заборонили підвищувати, однак порівняно з минулим опалювальним сезоном суми у платіжках збільшаться.

Про це повідомляє “Обозреватель”.

Так, за оцінками Держстату, якщо порівняти січень-серпень минулого року з поточним, виявиться, що газ подорожчав приблизно на 16%.
Наприклад, у грудні 2021-го кубометр газу “Нафтогаз” продавав за 6,33 грн, а в грудні цього року – вже 7,96 грн за куб.

Якщо взимку людина використовує для опалення будинку 200 кубів газу, то:

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

у грудні 2022-го доведеться заплатити 1592 грн;
у грудні 2021-го платили лише 1266 грн.
Тобто платіжка за газ збільшиться на 326 грн. Окрім цього, варто враховувати, що минулого року в Україні ринок газу ще був відкритий – і багато українців користувалися послугами газзбутів, а не “Нафтогазом”. Проте загалом така пропорція у різниці тарифів зберігається.
У той же час тарифи на централізоване опалення залишаться незмінними – з минулого року практично жодне підприємство своїх розцінок не змінило і щонайменше до середини наступного року вони такими ж і залишаться.

Здебільшого таке рішення ухвалює місцева влада, проте негласно в уряді рекомендували всім “заморозити” ціни, також ухвалено мораторій на рівні парламенту.

Тариф на електроенергію змінили з жовтня 2021 року. Його знизили для тих, хто споживає до 250 кВт*годин, і фактично збільшили для тих, хто споживає більше. За чинними правилами за кожну кВт*годину доведеться платити 1,44 грн. Якщо споживати більше 250 кВт*годин на місяць, то кожна кВт*година обійдеться вже в 1,68 грн.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Взимку суми у платіжках за газ зростуть: скільки доведеться платити