facebook

“Лише ці 2 прилади “споживають” аж чверть струму в квартирах”: в “Укренерго” підрахували, куди витрачається електрика

В Україні через обстріл Росією об’єктів енергетичної інфраструктури критично не вистачає електроенергії. Енергетики закликали всіх українців змінити свої звички та перейти до максимального енергозбереження.

Як інформує “OBOZREVATEL”, понад чверть усієї електроенергії (28%) з’їдають телевізори та комп’ютери, підрахували в “Укренерго”.

Це середній показник, але при цьому в будинках та квартирах, де встановлені електричні котли, тепла підлога, структура витрати “струму” може відрізнятися.

Журналісти проаналізували показники енергоспоживання основних електроприладів. Комп’ютер, за умови використання його щодня протягом п’яти годин, може витрачати від 20 кВт*годину на місяць.

Приблизно такий самий обсяг споживання і біля телевізора. Однак у потужних геймерських комп’ютерів і великих телевізорів споживання може досягати 80 кВт * год і 30 кВт * год на місяць відповідно.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Замість комп’ютера, якщо є вибір, краще використовувати ноутбук. А телевізор повинен працювати тільки в тому випадку, якщо ви дійсно його дивитеся (фоновий огляд займає більшу частину часу і від нього можна легко відмовитися).

Енергетики просять українців зовсім відмовитись від використання кількох енерговитратних приладів одночасно. Тобто вибирати: використовувати телевізор, або комп’ютер. На третьому місці холодильник –.

ТБ (5 годин на день) – від 6,5 до 30 кВт*год на місяць (залежно від телевізора) Пральна машинка (якщо використовувати двічі на тиждень по годині) – від 17 до 25 кВт * год на місяць.

Що цікаво, якщо відмовитися від електричного чайника, можна заощадити до 22 кВт*годину на місяць. При цьому мікрохвильова піч за такий самий час у середньому споживає вдвічі менше електроенергії.

Електричний чайник (година на тиждень) – від 10 до 22 кВт * год Мікрохвильова піч (година на тиждень) – від 5 до 11 кВт * год Фен (година на тиждень) – від 2,5 до 5,5 кВт * год.

Як правильно користуватися електроприладами: прості поради

Вимикати всі електроприлади з мережі. Під час відключення електроенергії це обов’язково, оскільки після подачі струму можуть бути перепади напруги. Але і у випадку, якщо у вас не відключали струм, варто всі прилади відключати від мережі. Справа в тому, що навіть у режимі очікування вони використовують електроенергію.

Вмикати електроприлади по черзі. Якщо у вас не було електроенергії, а після її увімкнення ви одночасно почали використовувати і телевізор, і комп’ютер, і пральну машину, це створює великий стрибок напруги. Тому найкраще чекати включення світла з увімкненим освітленням у тій кімнаті, в якій ви знаходитесь. Тільки через півгодини можна поступово і по черзі використовувати електроприлади, які вам потрібні.

Нормування та графіки. Електричний бойлер, пральну машинку потрібно використовувати лише у нічний період. Тоді немає небезпеки надмірного навантаження системи. Також важливо додати, що від деяких звичних благ цивілізації в період енергетичної кризи краще відмовитися зовсім. Замість електрочайника воду можна підігрівати на звичайній конфорці, замість тостеру смажити хліб на сковорідці, замість електричної кавоварки використовувати турку.

 

 

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

“Лише ці 2 прилади “споживають” аж чверть струму в квартирах”: в “Укренерго” підрахували, куди витрачається електрика