facebook

Небезпечно для здоров’я

Любите сидіти в туалеті з книгою чи з телефоном? А чи знаєте ви, що така звичка часто приводить до розвитку цілого букету серйозних хронічних проктологічних захворювань?

Під час акту дефекації ми натужуємось, що веде до підвищення внутрішньочеревного тиску. А от якщо засиджуватись на унітазі тривалий час, то підвищення цього тиску погано впливатиме на стан внутрішніх органів. При цьому погіршується стан венозних клапанів.

Крім того, сидяча поза, коли колінні і тазостегнові суглоби зігнуті, а задня поверхня стегон стиснута під вагою вашого тіла, ускладнює кровообіг – в результаті кров застоюється в області малого тазу, порушується постачання внутрішніх органів киснем. Через застій крові і підвищення внутрішньочеревного тиску любителі «туалетного самітництва» ризикують заробити варикоз або тромбоз, який може привести до важкої інвалідності і кульгавості.

Жіночі проблеми

У жінок довге сидіння на унітазі в поєднанні з закрепами може спровокувати появу ректоцеле – випинання стінки прямої кишки в бік піхви. Надалі ця проблема може викликати неприємні наслідки аж до випадання матки.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Найчастіші наслідки

В області прямої кишки розташовуються вени, по яких кров повертається в загальний кровотік. При напруженні і підвищенні внутрішньочеревного тиску вони набухають, але після дефекації повертаються в нормальний стан. Однак при звичці засиджуватися в туалеті з книгою застій крові в малому тазі провокує сильне розширення вен прямої кишки. Погіршує ситуацію ще й той факт, що в положенні на унітазі область промежини знаходиться в «підвішеному» стані – тобто практично ніщо не стримує роздування вен під впливом підвищеного внутрішньочеревного тиску.

 

Тривале знаходження в такому положенні сприяє необоротньому розтягуванню вен. У їх стінках утворюються випинання – гемороїдальні вузли. Кров вже не може нормально відтікати з таких вузлів, застоюється в них, що провокує запальні процеси. В результаті розвивається хронічне захворювання – геморой! Свербіж, печіння, біль в ділянці анального отвору і прямої кишки, сліди крові на туалетному папері – ось ознаки цієї болісної хвороби, яка здатна перетворити в пекло життя будь-якої людини.

Що робити, якщо проблема виникла?

Як вилікувати геморой і що важливо знати кожному про проктологічні захворювання – відповіді на ці питання ви зможете отримати, відвідавши лікарів-проктологів медичного центру «Оксфорд Медікал Тернопіль». Отримайте якомога більше знань про своє захворювання, але не займайтеся самолікуванням!

Звичайно ж, краще позбутися звички читати в туалеті і захистити себе від появи геморою. Адже лікування даного захворювання може обійтися «в копієчку».

Якщо вчасно не лікувати геморой і інші проктологічні захворювання, це може привести до анемії, нетримання газів, калу і некрозу тканин. Якщо вас лякає така перспектива – саме час прислухатися до себе і при наявності симптомів відкинути всі сумніви і записатися до проктолога.

Для цього вам необхідно зателефонувати за номером (068) 752 52 52 чи (0352) 52 5252.

 

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Небезпечно для здоров’я