facebook

Чи можуть військовозобов’язаного затримати в разі відмови від повістки: роз’яснення адвоката

Що буде, якщо відмовитись брати повістку під час її вручення на вулиці?

Відоповідь на популярне питання дав адвокат Роман Сімутін, розповідає ТСН.

Якщо вас зупинила поліція з військовими для перевірки документів і раптом виписують повістку, а ви відмовляєтеся від її отримання, чи можуть вас затримати та доправити до військкомату?

Адвокат зазначив, що затримувати особу можуть лише працівники поліції для припинення правопорушення. Те, що ви не берете повістку, не є правопорушенням, тому затримувати за скоєння правопорушення та складати протокол підстав немає.

В яких випадках можливе затримання та хто може це робити

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Якщо ви раніше отримали повістку, але не з’явилися до ТЦК, а в ТЦК вже сформували документи щодо порушення законодавства про військовий облік або мобілізацію (статті 210 та 210-1 КУпАП) та відправили вимогу до поліції затримати й доставити вас до ТЦК. Лише в такому разі, відповідно до ст. 262 КУпАП, поліція може затримати вас для доправлення до військкомату. Тобто можуть затримати виключно за наявності матеріалів, які підтверджують вчинення вами вищезгаданих адмінправопорушень.

Такі матеріали мають переважно дільничі, сумнівно, що поліціянти можуть їх пред’явити.

Що робити, якщо вас незаконно затримують

Адвокат радить фільмувати усу незаконні дії на телефон чи записати на диктофон.

Затримувати без вимоги не мають права, тому вимагайте її пред’явлення. Якщо немає вимоги, покличте перехожих і повідомте про незаконне затримання, таким чином привертаючи увагу до незаконних дій поліції.

Повідомте про кримінальну відповідальність за перевищення службових повноважень, стаття 365 КК України.

Не виконуйте наперед незаконне розпорядження, відмовляйтеся пройти до автомобіля чи проїхати із зазначеними особами.

Якщо ви робитимете це, найімовірніше, це відіб’є бажання затримувати вас. Але якщо вас затримали, а це можливо лише, якщо ви їм дозволите, обов’язково вимагайте складання протоколу затримання, який знадобиться для оскарження їхніх дій.

І пам’ятайте, затримання не може перевищувати 3 години, і ці три години починаються від моменту, коли до вас підійшли, а не від моменту доправлення до ТЦК. Коли цей час мине, ви можете розвертатися та йти.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чи можуть військовозобов’язаного затримати в разі відмови від повістки: роз’яснення адвоката