facebook

Повістки на блокпостах: чи існують законні підстави відмовитися від отримання — роз’яснення адвоката

В Україні триває загальна мобілізація, Під час якої повістки з викликом до Територіального центру комплектації ( ТЦК) іноді роздають і на блокпостах.

Адвокат Роман Сімутін в коментарі “Фактам” пояснив, чи є законні підстави відмовитись від її отримання.

Роман Сімутін нагадав, що блокпости створюються за наказом військового командування, а особливий режим запроваджується за спільним наказом з військово-цивільною адміністрацією (ВЦА).

“Саме цим наказом і надаються повноваження військовим на перевірку документів, поверхневий огляд автомобіля тощо. Чому? Бо на цьому об’єкті діє особливий режим, який частково обмежує конституційні права та надає законні повноваження згаданим органам влади. Тому вимога пред’явити документ (не передати в руки) для перевірки особи — законна”, – зауважив Роман Сімутін.

Водночас він додав, що під час перевірки документів військові не мають права вручати повістки, оскільки вони не є представниками Територіального центру комплектації з відповідними повноваженнями.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Вручення повістки на блокпості представником ТЦК, за словами Сімутіна, теж не має законних підстав.

“Перевіряти документи може лише військовий та поліціянт, які, пересвідчившись у вашій особі, повинні побажати гарної дороги та дозволити проїзд, бо не мають права передавати ваші персональні дані третім особам. Якщо ж військовий наполягатиме на передачі йому документів, попросіть у нього наказ про створення блокпоста, де мають бути прописані такі повноваження”, – радить юрист, наголосивши, що на таке прохання, за звичай, залишається без відповіді.

 

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Повістки на блокпостах: чи існують законні підстави відмовитися від отримання — роз’яснення адвоката