facebook

У Лаврі на Трапезному храмі почорніли хрести: що сталося, новий знак? (фото)

У Лаврі на Трапезному храмі почорніли хрести: що сталося, новий знак? (фото)

В Нацзаповіднику кажуть, що остання реставрація хрестів проводилась більше 40 років тому.

Протягом останньої доби в соцмережах почали жваво обговорювати загадкову подію в Лаврі, а саме – помітне потемніння купольних хрестів на даху Трапезного храма Антонія і Феодосія Печерських. Одні з дописувачів перелякано вважають, що це є недобрим знаком, інші висловлюють думку, що ніякого потемніння немає, а, можливо, хтось відредагував фотографії в Fotoshop.

Як з’ясувалось, цій дискусії передували заяви представників УПЦ та ПЦУ.
Спочатку один з інтернет-ресурсів, наближений до УПЦ, днями процитував намісника Лаври Павла так: “Сьогодні навіть на Трапезному храмі потемніли хрести після “богослужінь” таких “великих” горе-українців”, − сказав Павло Лебідь.

Згодом в ПЦУ відреагували на таку заяву. Митрополит ПЦУ Євстратій Зоря на своїй сторінці в Facebook написав, що хрести потемнішали за часів УПЦ МП.

“Брехливе шаманство замість православ’я. Це – вірування Павла Лебідя з прісними, – написав Зоря. – З його подачі сьогодні тисячами розтиражували на своїх сторінках прихильники МП в Україні “новину” про “знамення”, що нібито саме 12 березня на Трапезному храмі Лаври потемніли хрести. І пов’язує Павло це з богослужінням ПЦУ та діями держави. Тільки от факти свідчать протилежне. На фото, зроблених 7 січня, видно, що хрести на Трапезному храмі мали той самий вигляд, що і в березні. Якщо пошукати в мережі, то можна побачити таких фото багато – якраз з тих часів, коли в Трапезному хазяйнував Павло та МП. Тобто вони полишили храм вже з потемнілими хрестами. Отже якщо і трактувати це як знак, то швидше як знак щодо служіння в Лаврі Павла і його однодумців. Яке сповнене брехнею і шаманізмом замість правди і православ’я”.

Журналіст ТСН.ua для з’ясування обставин відвідав Києво-Печерську Лавру. Як виявилось, хрести на цьому храмі дійсно виглядають дещо темнішими в порівнянні з хрестами на інших церквах Лаври. Більш значне потемніння спостерігається зі східної сторони майже на всіх хрестах храма.
«Хрести потемнішали ще декілька років тому. Наскільки відомо, достатньо довго не було реставрації, тому і виникла така ситуація. Зараз люди приходять, фотографують хрести та дивуються цьому», – розповіли нам працівниці заповідника, яких ми зустріли біля храму

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Своєю чергою, в Національному заповіднику Києво-Печерська Лавра висловили свою позицію щодо «знакового» потемніння хрестів саме на цьому храмі.

“Хрести темні вже багато років, бо їх позолотили в 60-х роках. Остання реставрація відбувалась наприкінці 60-х – на початку 70-х років. Останні років 20 вони виглядають такими. Позолотити їх – це дуже дорога робота. Наприклад, років 10 тому позолотили хрест на великій Лаврській дзвіниці, тому він виглядає яскраво. Хрести на Трапезному храмі не обновлювали останнім часом. Минулого року ми їх вирівняли, бо вони трошки нахилились”, – розповів в коментарі для ТСН.ua заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника Києво-Печерська Лавра Костянтин Крайній.
До цього він додав, що треба враховувати те, що покриття на хрестах взаємодіяло з атмосферними опадами, в тому числі – з кислотними дощами. Крім цього, Костянтин Крайній додав, що має значення і те, під яким кутом дивитись на хрести та з якої сторони в цей час знаходиться сонце.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

У Лаврі на Трапезному храмі почорніли хрести: що сталося, новий знак? (фото)