facebook

Працівники ТЦК мозолі натруть від виписування повісток: до чого нам готуватися через нові правила мобілізації

В Україні набули чинності нові правила щодо мобілізації громадян


У травні 2023 року, після ухвалення законопроєкту №9281 народними депутатами, граничний вік призовників для реєстрації у військовому обліку було зменшено з 27 до 25 років, пише “УНІАН”.

Важливо розуміти, хто такі призовники та як вони проходять процедуру призову. Статус призовника одержують юнаки у віці 17 років під час приписки до військкоматів у Територіальних центрах комплектації та соціальної підтримки, а також при отриманні особистого посвідчення.

Далі призовники можуть бути призвані на строкову військову службу, після якої стають військовозобов’язаними. Крім того, статус військовозобов’язаного можна отримати після навчання на військових кафедрах вищої освіти.

Зменшення граничного віку призову до 25 років може вплинути на здатність військових сил мобілізувати громадян. Раніше громадяни могли перебувати під закликом до 27 років, що створювало певні проблеми зі своєчасною мобілізацією. Тепер зменшення вікового порогу має сприяти більш ефективній мобілізації військовослужбовців.

Однак не слід забувати, що це не означає, що всіх громадян старше 25 років буде звільнено від призову. У разі нестачі військовослужбовців та загострення ситуації в країні можливе підвищення вікового порога призову.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Крім того, військовозобов’язані продовжать проходити процедури мобілізації та воєнної підготовки, оскільки військова служба може знадобитися для виконання важливих завдань, пов’язаних із забезпеченням державної безпеки та захистом населення у разі надзвичайних ситуацій.

Не всі призовники можуть пройти військову службу з об’єктивних причин, наприклад, через навчання у навчальних закладах без військових кафедр, проблеми зі здоров’ям або сімейні обставини, що дають право на відстрочку.

Якщо призовник не був призваний на строкову військову службу для досягнення граничного віку, визначеного законом (нині 27 років), то набуває статусу військовозобов’язаного. Для отримання відповідного документа необхідно пройти медичну комісію у Територіальному центрі комплектації та соціальної підтримки та отримати тимчасове посвідчення.

Відмінність між статусом призовника та військовозобов’язаного полягає у тому, що за загальної мобілізації призиваються лише особи зі статусом військовозобов’язаного, що зазначено як у законі, так і в указі президента України. При цьому призовники можуть бути покликані лише на строкову службу або укладання контракту.

Новий закон спрямований на розширення мобілізаційного ресурсу, коли під час війни не вдається провести призов на термінову службу, а призовники не можуть бути залучені до армії законодавчих обмежень.

Законом передбачено, що чоловіки віком від 25 до 27 років, які не проходили військову службу, майже автоматично стають військовозобов’язаними. Це означає, що вони мають замінити посвідчення про приписку на тимчасове посвідчення в Територіальних центрах комплектації та соціальної підтримки.

Тим, хто не виконає цієї вимоги добровільно, загрожує повістка на заклик. Крім того, такі чоловіки можуть бути призвані в армію з мобілізації, вже майже відразу після набрання чинності законом.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Працівники ТЦК мозолі натруть від виписування повісток: до чого нам готуватися через нові правила мобілізації