facebook

Психологія обману: особливості поведінки людини

Якщо ви хочете, щоб вам казали правду, потрібно навчитися контролювати ситуацію.

Розглянемо деякі особливості людської поведінки. Люди час від часу спотикаються об правду, але більшість після цього схоплюються і бадьоро продовжують йти далі, наче нічого не сталося.

Уїнстон Черчілль

Якщо ви хочете, щоб вам казали правду, потрібно навчитися контролювати ситуацію, брати на себе відповідальність за остаточне рішення і прогнозувати реакцію оточуючих. Далі вашій увазі представлені декілька особливостей людської поведінки, які допоможуть вам орієнтуватися у деколи надзвичайно бурхливому морі бесіди. Розуміючи, як людський мозок обробляє інформацію, ви зможете без труднощів впливати на людей і примушувати їх говорити вам правду, навіть якщо їм дуже цього не хочеться.

Особливості людської поведінки
Особливість перша

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Як відомо, 90 відсотків прийнятих нами рішень засновані на емоціях. Проте, бажаючи виправдатися у власних очах, ми підключаємо логіку. Переконуючи опонента виключно раціональними доводами, ви навряд чи його в чому-небудь переконаєте. Такі вірні твердження на кшталт «чесність – краща політика» або «брехня ще нікого не доводила до добра» вкрай рідко чинять на людей значний вплив. Отже, нам необхідно перетворити логічні доводи в твердження, що апелюють до емоцій, і як можна ясніше показати співрозмовникові, які вигоди його чекають у разі відвертості

Наприклад, мати, розмовляючи з дитиною, може сказати наступне: «Твоя брехня завдає мені болю. Я хочу довіряти тобі. Якщо я зможу тобі довіряти, то надам більше свободи – наприклад, дозволю частіше ходити в гості до друзів з ночівлею або відпущу з хлопцями в зоопарк».

Очевидно, вам потрібно запропонувати співрозмовнику конкретні вигоди, що апелюють до його індивідуальних емоційних потреб. Як ми вже знаємо, і фази атаки, і срібні кулі – потужна емоційно заряджена зброя.

Особливість друга

Наша реакція на різноманітні події, як погані, так і хороші, залежить від того, як ми ставимося до цієї новини. Якщо якась подія в житті людини дуже сильно її засмучує і вибиває з колії, то найчастіше це відбувається з трьох причин. Людині здається, що дана ситуація, по-перше, довговічна; по-друге, критично важлива; і по-третє, впливає на всі сторони його життя. І якщо одна або всі ці причини повністю опанували його думки, почуття тривоги і пригніченості посилюється багаторазово.

І навпаки, коли ми думаємо про проблему як про щось тимчасове, ізольоване від решти нашого життя і не дуже важливе, вона нас зовсім не турбує. Отже, штучним чином посиливши або зменшивши значення цих факторів у сприйнятті іншої людини, можна практично миттєво змінити його ставлення до будь-якої ситуації, як до позитивної, так і негативної.

Третя особливість

Якщо людина категорично і твердо стоїть на своєму, змініть те єдине, що вам під силу, – його настрій. Емоційний стан людини тісно пов’язаний з його фізичним станом. Якщо він наполегливий у своєму намірі не говорити вам правду або заперечувати що-небудь, постарайтеся спочатку розслабити його. Це запобігає своєрідне «блокування» мозку і полегшує задачу зміни його позиції. Якщо ваш співрозмовник сидить, змусьте його встати і пройтися по кімнаті; якщо варто, нехай, навпаки, сяде зручно. Коли наше тіло довго знаходиться в якийсь фіксованій позі, розум теж часто блокується.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Психологія обману: особливості поведінки людини