facebook

“Пенсія зросте стрімко у цих конкретних груп українців, масова індексація наближається”: У кого збільшаться виплати за кілька місяців

2024 році уряд планує провести індексацію пенсій та збільшити виплати. Розповідаємо все, що відомо на цей момент.

Уряд планує індексацію, попри закон і побажання МВФ

Як інформує “НВ”, за словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, індексацію в 2024 році планують провести попри те, що відповідно до закону під час воєнного стану це робити не обов’язково.

«Цього року ми її зробили. Наступного року намагатимемося також, але складно сказати, що чекатиме нас на початку весни після ще однієї складної зими. Тому поки що плануємо, а життя покаже», — наголосила очільниця міністерства.

Розмір підвищення пенсій залежить від того, як змінюється прожитковий мінімум, а також від стажу, віку пенсіонера та інших чинників.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Наразі складно прогнозувати, що буде з пенсійними виплатами наступного року. Це залежить і від ситуації на фронті, і від того, що буде з країною та економікою в цілому. Також на майбутню індексацію можуть вплинути побажання від МВФ про необхідність загальмувати підвищення соціальних видатків.

В 2024 році пенсії можуть проіндексувати на 16%

На думку народного депутата Олександра Качури, уряд України зміг провести індексацію пенсій цього року та зробить це і наступного. Крім того, для малозабезпечених українців будуть збережені субсидії.

«Зараз середня пенсія по Україні становить близько 5311 грн. Наступного року має додатися ще 16%. Зрозуміло, що зараз дуже потужні інфляційні процеси, триває війна, і ми не знаємо, що буде з економікою навесні наступного року. Але держава повинна знаходити можливість виконувати свої зобов’язання перед людьми та підтримувати на рівні, передбаченому законом», — зазначив Олександр Качура.

до реального прожиткового мінімуму. Зрештою, треба взагалі переглянути процес формування прожиткового мінімуму, бо при прожитковому мінімумі 9435 грн, пенсія не відповідає реальним потребам. Проте держава виконує ті зобов’язання, які є зараз», — додав Качура.

Мінімальна пенсія в 2024 році збільшиться на 268 гривень

В новому проєкті бюджету-2024 буде закладено такий показник:

— мінімальна пенсія збільшиться на 268 гривень (12,8%) — 2 361 грн;

— максимальну пенсію збільшать більш ніж на 2,6 тис. — до 23 610 грн.

Щодо зарплат, то Міністерство фінансів України пропонує таку мінімальну заробітну плату:

— 7100 грн — з 1 січня 2024 року;

— 8000 грн — з 1 липня 2024 року.

До кінця 2023 року пенсію більше не підвищуватимуть.

До кінця 2023-го не передбачено нових індексацій, тому розмір пенсій залишиться без змін, за винятком пенсіонерів, яким протягом року виповниться 70, 75 чи 80 років — вони матимуть вікову надбавку.

У цьому році пенсіонери, яким виповнилося 80 років і більше, продовжують отримувати доплату до пенсії у розмірі 570 грн. Пенсіонери віком 75−80 років отримують доплату у розмірі 456 грн, пенсіонери віком 70−75 років — у розмірі 300 грн.

Нагадаємо, що до війни розмір мінімальної пенсії підвищувався двічі на рік — 1 липня та 1 грудня, коли переглядався розмір мінімального прожиткового мінімуму. Але в 2023 році прожитковий мінімум вже не будуть підіймати, що закріплено Законом про держбюджет.

Мінімальна пенсія на початку року становила 2093 грн і залишиться без змін до кінця 2023-го.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

“Пенсія зросте стрімко у цих конкретних груп українців, масова індексація наближається”: У кого збільшаться виплати за кілька місяців