facebook

Вліплять штраф у 680 грн: водіїв попередили про ретельну перевірку

Водіям нагадали про штраф за відсутність у авто важливого предмета


Водії зобов’язані на дорозі дотримуватися не лише правил дорожнього руху, а й в авто мати важливі предмети. За їхню відсутність може загрожувати штраф, повідомляє ampercar.com.

Відповідно до ПДР керування автомобілем за відсутності аптечки заборонено. Правила упакування аптечки та її вміст затверджено Державним стандартом.

Якщо в автомобілі немає аптечки, співробітники поліції можуть звинуватити водія у порушенні вимог пункту 31.4.7 “е” правил дорожнього руху.

У ухвалі зазначено, що керування транспортним засобом з відсутньою аптечкою кваліфікується як дія за частиною 1 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

Ця норма встановлює відповідальність за керування авто, що має технічні несправності, з якими його експлуатацію заборонено. Відповідно, це порушення загрожує одержанням штрафу у розмірі 340 грн.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Пунктом 31.4.7.е ПДР заборонено експлуатацію транспортних засобів у разі відсутності у легковому авто медичної аптечки з нанесеними на ній відомостями про тип транспортного засобу, для якого вона призначена.

Але відсутність аптечки в авто означає його технічну несправність, з якими заборонена його експлуатація. Тобто, таке порушення не підпадає під частину 1 статті 121 КУпАП.

Це означає, що штраф за відсутність аптечки є незаконним. Таке порушення слід трактувати за статтею 125 КУпАП, яка тягне за собою лише попередження.

При цьому для водіїв, які займаються наданням послуг з перевезення пасажирів, передбачено штраф у такому разі на підставі частини 2121 КУпАП у розмірі 680 грн.

Тобто штраф можуть накласти лише у випадку, якщо водій займається перевезенням пасажирів. Якщо це приватні поїздки в легковому авто, водієві повинні зробити тільки попередження.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Вліплять штраф у 680 грн: водіїв попередили про ретельну перевірку