В Україні за останні 8 місяців зареєстрували 43 випадки кору (із яких 21 – у дітей).
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
У МОЗ зазначають, що Україна перебуває під ризиком спалаху цього небезпечного захворювання через низький рівень охоплення щепленнями.
Востаннє такий спалах був зафіксований у 2017-2019 роках. Тоді померла 41 людина (25 — діти).
“Але спалахи циклічні і повторюються приблизно раз на п’ять років”, —кажуть у МОЗ.
Ускладнення кору
Ускладнення кору — одна з поширених причин дитячої смертності в світі. Кір небезпечний для всіх невакцинованих, проте нещеплені діти є найбільш вразливими до нього.
Хвороба може тривати чотири тижні і довше, мати дуже тяжкий перебіг. Серед його ускладнень — запалення легенів (пневмонія), вушна інфекція (отит), запалення мозку (енцефаліт), інші серйозні ускладнення, а також інвалідність і смерть.
Специфічного лікування кору немає — єдиним можливим способом захиститися є вакцинація, наголошує МОЗ.
Щеплення
Для захисту від кору потрібні дві дози щеплення. В Україні їх роблять у рік та 6 років. Вакцина надається державою безоплатно. Якщо дитина не отримала першу чи другу дози вакцини за графіком, треба якнайшвидше їх зробити.
Для того, щоби діти, які з різних причин пропустили щеплення, могли надолужити їх, МОЗ ініціювало загальнонаціональну кампанію з вакцинації дітей проти кору.
Отримати щеплення можна у сімейного лікаря або педіатра, у пунктах щеплень, дитячих точках UNICEF “Спільно”. Також в Україні діють 312 мобільних бригад, які виїжджають для проведення щеплень до віддалених районів, маломобільних осіб.