facebook

Готуйтеся вивернути кишені: українцям підвищать обов’язковий податок – названі суми

Українці сплачуватимуть ще більше податків


Щороку власникам квартир та будинків необхідно сплачувати податок на нерухомість за попередній рік. 2024 року плата торкнеться 2023 року, причому суми на квитанціях збільшаться. Про це пише “На Пенсії”.

Зазначимо, що податок доведеться сплачувати власникам квартир площею понад 60 квадратних метрів та житлових будинків площею понад 120 квадратних метрів. У разі володіння різними типами нерухомості, податок може бути сплачений при перевищенні загальної площі 180 квадратних метрів.

Громадянин, який отримав повідомлення про нарахування податку нерухомість, зобов’язаний зробити оплату протягом двох місяців. Інакше йому загрожує штраф.

Ставка податку може досягати до 1,5% мінімальної зарплати за попередній рік. У січні 2023 року мінімальна зарплата становила 6700 гривень і досі залишається незмінною. Таким чином, максимальна сума податку за додаткові квадратні метри становить 100,5 гривні.

Наприклад, якщо площа вашої квартири становить 76 квадратних метрів, то за 16 зайвих квадратних метрів доведеться сплатити податок у розмірі 1608 гривень. Якщо квартира має площу 100 квадратних метрів, сума податку буде вищою – 4020 гривень. Те саме стосується і будинків: чим більша площа будинку, тим вища сума податку.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Слід зазначити, що місцеві органи мають право збільшити норму, але це відбувається рідко, оскільки зібрані кошти йдуть до бюджету. “Норма” встановлена ​​такою:

60 квадратних метрів для квартири, за кожний квадратний метр потрібно сплатити податок;
120 квадратних метрів для будинку, за кожен квадратний метр понад цю кількість доведеться сплатити податок;
180 квадратних метрів, якщо у власності є і будинок і квартира, за кожен квадратний метр потрібно сплатити податок.
Винятком є ​​нерухомість, яка перебуває у зоні окупації чи бойових дій – за неї податкова плата не передбачена. У разі прострочення сплати податку на нерухомість передбачено штраф. При затримці до 30 календарних днів розмір штрафу складе 5% від суми боргу, при затримці понад 30 календарних днів – 10%.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Готуйтеся вивернути кишені: українцям підвищать обов’язковий податок – названі суми