facebook

Продаж доларів за новими правилами: скільки тепер валюти можна купити

Подробиці

Українцям розповіли про нові правила купівлі валюти
В Україні більше не діють обмеження на кількість іноземної валюти, що купується – в т.ч., доларів. До того ж купувати необхідну суму українці можуть як у банках, так і в обмінниках. Нові правила НБУ діють із 1 грудня 2023 року.

Насамперед у країні діяли обмеження – і купити можна було лише певну кількість валюти. Як нагадав нардеп від “Слуги народу” Данило Гетьманцев, обсяг можливого продажу готівкової валюти для кожного банку визначався як сума кількох складових:

Залишку готівкової валюти у банках станом на 13 квітня 2022 року;
обсягу перевищення між купівлею-продажем готівкової валюти та 120% від обсягу купленої безготівкової валюти у населення.
У самому регуляторі запевняють: скасування обмежень на продаж валюти населенню позитивно позначиться на стані ринку. Зокрема, як очікується, це сприятиме:

Мінімізації різниці між готівковим та безготівковим курсами;
стабілізації курсових очікувань;
підвищення стійкості валютного ринку.
Що буде з курсом у березні

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Водночас у березні, розповів начальник департаменту казначейства Тарас Лісовий, в Україні очікується подорожчання готівкового долара. У банківському секторі прогнозують, що вартість американської валюти наступного місяця буде на рівні 38,25-40,5 грн. Увечері 24 лютого банки визначили курс у середні 38,2/38,75 грн (купівля/продаж). Обмінники – 38,5/38,6 грн.

Різниця між курсами купівлі та продажу на готівковому ринку складе:

До 50 коп. в банках;
до 1 грн в обмінниках.
При цьому, наголосив Лісовий, на ринку продовжуватиметься конкуренція за продавців валюти. У зв’язку з чим різниця між курсами купівлі в банках та обмінних пунктах буде мінімальною – до 10-20 коп.

“Протягом березня можна очікувати, що ситуація на ринку буде більш-менш прогнозованою. Будь-які фактори, які можуть негативно позначитися на ринку, поки що неактивовані. Однак врахувати всі можливі обставини, які можуть вплинути на ринок, зараз дуже важко”, – констатував банкір.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Продаж доларів за новими правилами: скільки тепер валюти можна купити