facebook

Повне сонячне затемнення 2024: коли та де можна буде спостерігати

Повне сонячне затемнення варто очікувати вже на початку квітня 2024 року – проте спостерігати за цим астрономічним явищем можна буде не всюди.

Про це повідомляє портал “Chas News”.

Де та коли можна споглядати сонячне затемнення
Вказано, що повне сонячне затемнення відбудеться в понеділок, 8 квітня 2024 року. Пік затемнення припаде на 20:18 (за Києвом).

Це сонячне затемнення не можна буде спостерігати в Україні та Європі. Проте повну фазу затемнення буде добре помітно мешканцям досить вузької смуги у Північній та Центральній Америці, включаючи Мексику, Сполучені Штати та Канаду, через що це явище вже називають “Великим американським затемненням”.

Повне сонячне затемнення: що за явище та коли повториться
Повне сонячне затемнення, яке відбудеться у 2024 році, стане видовищним астрономічним явищем, коли Місяць повністю закриє Сонце від погляду з Землі, викликаючи повну темряву вдень у тих місцях, де буде спостерігатися повна фаза затемнення. Це явище дозволяє спостерігачам побачити корону Сонця – зовнішню атмосферу, яка зазвичай невидима через яскраве світло Сонця.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Це затемнення стане особливо значущим для науковців та астрономів-аматорів, а також залучить туристів з усього світу, які прагнуть спостерігати це рідкісне природне явище.

У наступні 10 років повні сонячні затемнення варто очікувати в такі дати:

12 серпня 2026;
2 серпня 2027;
22 липня 2028;
25 листопада 2030;
30 березня 2033;
20 березня 2034

 

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Повне сонячне затемнення 2024: коли та де можна буде спостерігати