facebook

Батькам буде особливо складно: як реформують старшу школу вже цього року

Що планують в уряді

Школярі отримуватимуть профільну освіту у старших класах
В Україні активно працюють над реформуванням системи освіти, запроваджуючи нові правила для учнів у старших класах. Згідно з актуальними планами Міністерства освіти і науки України, зміни в українських школах розпочнуться вже цього року, пише портал PG.

Вже 2024 року погодити зміни у системі освіти збираються на законодавчому рівні. Це відбуватиметься у рамках підготовчого етапу реформи освіти. За словами заступника міністра освіти і науки України з цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Дмитра Завгороднього, зараз ведеться обговорення змісту, організаційних змін, мереж, певних концептуальних моментів та подібних питань.

Також він зазначив, що вже до початку наступного навчального року у кожній області має з’явитися зрозуміла планова мережа, яка включатиме мережі закладів професійної вищої освіти, професійно-технічної освіти та академічних ліцеїв різних профілів та підпорядкування.

З наступного року, за словами Дмитра Завгороднього, планується започаткування створення нової мережі освіти, в рамках якої навчальні заклади будуть перебудовані та оптимізовані під нову форму освіти. Окрім того, планується пілотний запуск нового формату навчання в окремих навчальних закладах країни.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Деякі установи потрібно буде між собою об’єднати, оптимізувати, закрити, змінити їм статус, можливо, передати їхнє майно тощо. У нас з’явиться такий спільний план на наступний етап”, – зазначив Дмитро Завгородній.

Вже 2027 року учні у школах перейдуть на 12-річну систему навчання, де старшокласники отримуватимуть профільну освіту, а кількість предметів у них скоротиться. Старшокласникам будуть запропоновані такі напрями навчання:

академічне навчання в академічному ліцеї для подальшого здобуття вищої освіти;
професійне навчання у коледжі чи технікумі паралельно з здобуттям повної загальної середньої освіти для подальшого працевлаштування.
Крім того, учні зможуть вивчати такі галузі:

інформатична;
громадська та історична;
художня;
фізична культура;
соціальна та здоров’язберігаюча;
технологічна;
Натуралісти;
математична;
мовно-літературний.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Батькам буде особливо складно: як реформують старшу школу вже цього року