facebook

Сьогоденна пенсія це знущання: таку пенсію тепер призначать майже кожному українцю

На такі гроші важко вижити

В Україні система пенсійних виплат викликає чимало обговорень та критики. Наприклад, за мінімальної зарплати у 8 тисяч гривень та стажу роботи 35 років пенсіонер може розраховувати лише на 2 255 гривень щомісяця. Цей розмір пенсії залежить від кількох факторів, включаючи середню зарплату за певний час. Про це йдеться у публікації OBOZ.UA.

За даними Пенсійного фонду України, середня зарплата, за якою сплачується єдиний соціальний внесок, становить 16 836 гривень. Виходячи із цієї цифри та враховуючи середню зарплату за три роки (13 559,41 гривень), а також 35-річний стаж, розмір майбутньої пенсії залишається на рівні 2 255 гривень.

Цікаво зазначити, що серед отримувачів пенсії близько 2,7 мільйона людей продовжують працювати, отримуючи в середньому 6 тисяч гривень. Загальна кількість пенсіонерів становить 10,1 мільйона людей. Більшість із них (2,6 мільйона) отримують пенсії менше ніж 3 тисячі гривень. Ще 1,7 мільйона людей одержують від 3 до 4 тисяч гривень, а 1,8 мільйона українців отримують від 4 до 5 тисяч гривень.

Вивчивши ці дані, можна зробити висновок про те, що більшість пенсіонерів в Україні одержують порівняно невеликі суми, що не перевищують 5 тисяч гривень. При цьому лише 1,2 мільйона пенсіонерів одержують високі пенсії у розмірі від 10 тисяч гривень.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Важливо відзначити, що ефективна пенсійна система має забезпечувати можливість пенсіонерам отримувати приблизно 60% їхнього звичайного доходу. Однак в Україні ця вимога виконується лише для окремих привілейованих груп або тих, хто їх найбільше потребує. Українці із середньою зарплатою та стажем у 35 років отримують пенсії, які становлять менше 30% їхнього звичного доходу.

Ці дані викликають серйозні міркування щодо необхідності покращення системи пенсійних виплат в Україні та забезпечення гідного рівня життя для пенсіонерів.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Сьогоденна пенсія це знущання: таку пенсію тепер призначать майже кожному українцю