facebook

Насильна доставка у ТЦК та вилучення телефонів: що зміниться з сьогоднішнього дня та що потрібно знати

Вручення повісток на вулицях, доставка у ТЦК та вилучення телефонів: адвокат розповів, що зміниться з 18 травня та що потрібно знати

В Україні триває мобілізація військовозобов’язаних від 18 до 60 років. Новий закон про мобілізацію, який підписав президент, набуде законної сили від 18 травня. Він передбачає низку змін.

Які права та обов’язки з’являться у кожної зі сторін – про це в коментарі для ТСН.ua розповів адвокат Микола Максимов, який знається також і в питаннях мобілізації.

“За новим законом військовозобов’язаний повинен мати з собою військово-обліковий документ. Його треба пред’явити не лише на вимогу поліцейського, але й працівника ТЦК. До цього не було вимоги носіння такого документа та пред’явлення працівникам ТЦК. Але водночас військовозобов’язаного однаково не мають права затримувати, крім випадків, якщо він перебуває в розшуку Національною поліцією. Якщо перебуває, то його мають право затримати, скласти адмінпротокол і доправити до ТЦК”, – каже Микола Максимов.
На уточнювальне запитання про те, хто має право затримувати, адвокат відповідає чітко: “Тільки працівники поліції. Працівники ТЦК ні за старим законодавством, ні за новим не мають права затримувати”.

За словами адвоката, заштовхування військовозобов’язаного до транспорту працівниками ТЦК є незаконним.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Застосовувати силу мають право тільки працівники поліції. Якщо ж таке відбувається з боку працівників ТЦК, то треба намагатися фіксувати цей процес на відео. Треба попереджати працівників ТЦК, що це незаконне позбавлення волі, незаконне затримання, і за це є відповідальність згідно зі статтею кримінального кодексу України. Я бачив безліч відео про те, коли приверталася увага інших людей на вулиці, то людину відпускали”, – каже адвокат.

До цього він додає: “В Україні є кримінальна відповідальність за публікування інформації про переміщення ЗСУ, техніки. Але незаконні дії працівників ТЦК знімати можна, проте не рекомендується викладати в інтернет. Це відео можно додавати до заяви до поліції, ДБР про незаконне затримання”.

Крім цього, адвокат прокоментував чутки про те, що у затриманих військовозобов’язаних забирають телефони, позбавляючи можливості зателефонувати, наприклад, адвокатові чи рідним.

“Телефон є майном людини. Немає права його забирати. ТЦК фактично мають статус військових частин, керівництво часто ухвалює рішення про те, що телефони необхідно вимкнути. Але така норма тоді повинна виконуватися всіма особами, які перебувають у приміщенні ТЦК. Поза межами ТЦК людина має право на дзвінок адвокатові, поліції та рідним. В будь-якому разі людині повинні надати можливість скористатися зв’язком, таке право повинно бути забезпечено”, – каже Микола Максимов.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Насильна доставка у ТЦК та вилучення телефонів: що зміниться з сьогоднішнього дня та що потрібно знати