facebook

Увага школярів та їхніх батьків: старшокласників чекають серйозні зміни – у МОН попередили

Подробиці

У МОН попередили, старшокласників чекають серйозні зміни
З 2027 року в Україні запровадять трирічну профільну середню освіту. Зміни відбудуться щодо 10 – 12 класів. Заступник міністра освіти та науки України Андрій Сташків розповів виданню”Освіта 24″, у яких нових типах навчальних закладів навчатимуться учні. А також уточнив особливості реформи.

Де навчатимуться старшокласники
Чиновник зазначив, що у 2027 році учні, які підуть у 10 клас, матимуть новий тип навчальних закладів:

Академічні ліцеї;
професійні коледжі.
У цих закладах вони отримуватимуть освіту за новими стандартами. Стандарт, який найближчим часом затвердить Кабмін, передбачатиме нові підходи до організації освітнього процесу.

Тобто старша профільна школа матиме профіль – це окремо визначені навчальні програми, які матимуть ядро, базовий компонент та поглиблене вивчення окремих предметів, а також – певну кількість годин на вибір, коли учень взагалі зможе обирати сам ті предмети, які він хоче вивчати”, – заявив Сташків.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Це одна особливість. Другим, за словами заступника голови МОН, стане те, що з’являється додатковий рік.

“Це – 10 клас, адаптаційний рік. Учні навчатимуться вже 12 років, а не 11, що в принципі і відбувається у багатьох країнах ЄС та світу, де середню освіту здобувають не 10 – 11 років, а 12, а то й більше”, – уточнив чиновник.

Школи повинні допомагати обирати професію
У МОН зазначали, що учні в Україні практично не мають впливу на те, що вивчати. За гуманітарними профілями здобувають освіту приблизно 70% учнів. Школам не вистачає матеріально-технічних ресурсів, щоб підвищити якість освіти за природними та IT-профілями.

Але школи мають допомагати молодим людям робити вибір майбутньої професії. Ринок праці при цьому змінюється, тому країна не може під час війни вкладати кошти в освіту людей, які в майбутньому не працюватимуть за фахом.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Увага школярів та їхніх батьків: старшокласників чекають серйозні зміни – у МОН попередили