facebook

Чоловікам можна не проходити ВЛК: але є нюанс – можуть мобілізувати

Що про це відомо

Українські громадяни до 25 років під час мобілізації зазвичай не проходять медичну комісію. Однак, деякі студенти, які закінчили бакалаврат і зареєстровані на вступ до магістратури, а також інші категорії осіб, можуть бути направлені на медичний огляд при оновленні даних у ТЦК Обслуговування.
Чоловіки до 25 років, які не проходили військову службу або військову кафедру, але їх раніше визнавали обмежено придатними, можуть бути піддані мобілізації. Проте відсутній чіткий порядок переведення їх з обліку військовозобов’язаних на облік призовників після повторного медичного огляду.

Про це повідомляє сайт Апостроф.

Згідно з рішенням Уряду, громадяни до 25 років у період мобілізації зазвичай не проходять медичну комісію, якщо вони пройшли базову загальновійськову підготовку чи військову службу. Однак законодавство не визначає подальших дій для тих, хто не мав відповідної служби або підготовки.

У 1 пункті оновленої статті 37 Закону “Про військовий обов’язок і військову службу” вказано, що особи, які досягли 25 років і є придатними до військової служби, підлягають взяттю на військовий облік призовників. Проте, відсутній чіткий порядок щодо зняття з обліку військовозобов’язаних і взяття на облік призовників для тих, хто раніше був визнаний обмежено придатним.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Згідно з прикінцевими та перехідними положеннями, чоловіки, які раніше були визнані обмежено придатними, підлягають повторному медичному огляду, щоб визначити їхню придатність до військової служби. Більшість з них можуть бути визнані придатними, враховуючи зміни в переліку хвороб для визначення ступеня придатності.

Громадяни до 25 років, які не мали досвіду військової служби чи військової кафедри, і раніше були визнані обмежено придатними, звернулися до Кабінету Міністрів із петицією про необхідність розробки порядку зняття їх з обліку військовозобов’язаних та взяття на облік призовників без їхньої згоди до вироблення відповідних правил.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чоловікам можна не проходити ВЛК: але є нюанс – можуть мобілізувати