facebook

Чим більше завдань ти виконуєш одночасно, тим менше зробиш

Якщо ти хочеш бути продуктивним і отримувати від роботи задоволення, відмовся від виконання багатьох справ одночасно. Все, що тобі потрібно, — сфокусуватись на конкретному завданні.

Зупинись на кілька хвилин, але продовжуй читати цю статтю. Вимкни музику, телевізор, припини їсти свій бутерброд і проігноруй повідомлення, яке щойно прийшло на твій телефон (та й взагалі — відсунь його подалі, якщо, звичайно, ти не читаєш цей матеріал з нього).

Ось тепер твоя увага не розсіюватиметься на багато речей. Можливо, це не є великим досягненням, однак точно буде корисним для тебе.

Дослідження, опубліковане в Journal of Experimental Psychology, показало, що відволікання на дві-три секунди спричинює в два рази більше помилок в поставленому завданні. А це набагато менше часу ніж тобі потрібно витратити, щоб переключитись з цієї статті на щось інше.

Ще одне дослідження, проведене в Стенфорді, показало, що люди, які називають себе багатофункціональними, набагато легше відволікаються.

Отож, напрошується висновок — чим більше завдань ти намагаєшся виконати одночасно, тим менше тобі вдасться зробити.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Але виконання лише одного завдання не означає лише те, що воно таки буде зробленим.

“Мова йде про цифрову грамотність. Всі гаджети та речі, на які ми дивимось, призначені відволікати нас від чогось конкретного”, – зауважує головний редактор WNYC Studios’ Мануш Зомороді.

Психолог Келлі МакГонагал, а також викладач в Стенфорді і автор книги “Сила волі”, вважає що однозадачність (виконання однієї справи, не відволікаючись на все інше) — це те, що потребує практики.

Те, як ми працюємо, має наслідки, і вони впливатимуть на нас.

Мануш Зомороді стверджує, що незважаючи на те, як би люди не старались, працездатність знижується, якщо вони постійно переключаються від виконання одного завдання — на інше. Це особливо стосується тих, хто працює в інтернеті. В результаті вони почуваються дуже втомленими в кінці робочого дня.

Виконання одного конкретного завдання, замість того, щоб відволікатись на кілька, робить роботу набагато приємнішою.

“Я можу бути багатофункціональною, і часто є саме такою, – каже письменниця Хейлі Фелан, – але мені подобається робити щось одне і не відволікатись. Якщо моя увага розсіюється, робота здається тортурами. Однак коли я фокусуюсь, в справі завжди видно прогрес, а робота приносить задоволення”.

Чим частіше ми дозволятимемо собі відволікатись від конкретного виду діяльності, тим більше відчуватимемо необхідність в цьому.

Ось чому, згідно із твердженнями Келлі МакГонагал, здатність виконувати одне завдання може бути дуже цінною в соціальних ситуаціях.

Дослідження показало, що наявність одного телефону на столі знижує відчуття співпереживання і зв’язок між двома людьми під час розмови

Люди, які взяли участь в дослідженні Мануш Зомороді, а їх було 25 тисяч, погодились з тим, що однозадачність — це те, що б вони хотіли взяти в своє життя. Однак вони також заявили, що виконання одного завдання за раз — дуже складна справа.

Для батьків малих дітей це й справді складно. Однак кожен із нас має практикувати здатність фокусуватись на одному завданні там, де це можливо: під час розмови з дітьми, під час читання книжки перед сном чи обіду з друзями і т.д. Однозадачність — хороше вміння, яке можна внести у всі аспекти нашого життя.

Якщо тобі доводиться багато подорожувати, шукай можливості для практикування цієї здатності.

“Почни з того, щоб раз в тиждень зайнятись однією справою, щоб нагадати собі, як ти почуваєшся в цей момент”. – прокоментувала Зомороді.

Практикувати однозадачність можна під час розмови з іншими людьми.

“Зосередьтесь на людині, з якою ви розмовляєте. Ви повинні дивитись на неї, слухати, навіть ваше тіло має бути зосереджене на співрозмовнику. Якщо ви справді хочете навчитись виконувати за раз одне завдання і мати з цього користь, це саме те, з чого потрібно почати. Ось де ви побачите великий виграш”, – каже  МакГонагал.

Отож, як тільки ти навчишся концентрувати свою увагу на виконанні конкретного завдання, твоя продуктивність збільшиться, а це означає, що від роботи ти отримаєш більше задоволення та й швидше виконаєш її.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чим більше завдань ти виконуєш одночасно, тим менше зробиш