facebook

Замість повноцінної пенсії – соціальна: кому зі стареньких доведеться виживати за копійки

В каких случаях ПФУ назначает социальную пенсию

Деякі українці замість повноцінної пенсії за віком можуть розраховувати лише на соціальну пенсію. Така державна виплата призначається, якщо людина не виконала вимоги щодо стажу. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів №1098

2025 року зросла тривалість страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію за віком. Так, з 1 січня, щоб вийти на заслужений відпочинок із 60 років потрібно щонайменше 32 роки стажу. Ця вимога діє як для чоловіків, так і для жінок.

Ті, у кого стажу не вистачає, матимуть право вийти на пенсію у 63 роки. Вимоги щодо стажу для таких громадян у 2025 році – від 22 до 32 років. В той самий час у 65 років можна вийти на пенсію, якщо є від 15 до 22 років стажу.

Якщо ж у 65 років українець має менше ніж 15 років стажу, то він зможе отримувати від держави соціальну пенсію за віком.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Розмір такої виплати досить скромний, він обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність (2361 грн), та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не більше 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Замість повноцінної пенсії – соціальна: кому зі стареньких доведеться виживати за копійки