“Це свідчить про те, що в нашій області вже активно розпочалася циркуляція штамів грипу “А” і “В”. Зараз у нас — шостий тиждень. Зазвичай від шостого до дев’ятого тижня щорічно в епідсезон відбувається ріст захворюваності”, — говорить Тетяна Джус. Українців попередили про те, що шкільні навчальні заклади закриватимуться з понеділка, 10 лютого.
Про це розповіла заступниця генерального директора Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Тетяна Джус, інформує “Суспільне”.
З її слів, умовою переходу на дистанційну форму є відсутність 30% учасників освітнього процесу.
Протягом минулого тижня, з 27 січня до 2 лютого, на Івано-Франківщині зафіксували перевищення епідпорогу на 17,3%.
“Це свідчить про те, що в нашій області вже активно розпочалася циркуляція штамів грипу “А” і “В”. Зараз у нас — шостий тиждень. Зазвичай від шостого до дев’ятого тижня щорічно в епідсезон відбувається ріст захворюваності”, — говорить Тетяна Джус.
З її слів, з 27 січня до 2 лютого на Івано-Франківщині на грип, ГРВІ та COVID-19 захворіли 6 тисяч 736 людей. З них 4 тисячі 222 — діти віком до 17 років.
“У цей період госпіталізували 149 людей. З них — 100 дітей віком до 17 років. Серед цих госпіталізованих підозру чи діагноз COVID-19 мали 24 особи”, — каже Тетяна Джус.
Упродовж 6 лютого на ГРВІ захворіли 1 тисяча 614 людей. З них 990 — дітей. 5 лютого захворіли 1 тисяча 593 людини, серед яких — 981 дитина.
Зі слів директорки Центру первинної медичної консультативно-діагностичної допомоги Ольги Савчук, в Івано-Франківській громаді зростає кількість дітей, які хворіють на грип.
“Досить високий рівень захворюваності на грип серед дітей. Це не спостерігалося в минулому епідсезоні — у листопаді-грудні. Захворювання на грип підтверджується швидкими тестами. Це — досить небезпечна ситуація”, — каже Ольга Савчук.
Вона додає, що коронавірусна інфекція наразі циркулює у звичайному режимі. А кількість випадків захворювання на гострі респіраторні інфекції — у межах норми.
“Характерним для цього сезону є надсадний кашель, який триває два-три тижні. Такого ми раніше не спостерігали. Це — симптом, який насторожує, тому що при респіраторних інфекціях він не характерний. Але ми виходимо з клінічної симптоматики й допомагаємо пацієнтам”, — розповіла Ольга Савчук.
З 10 лютого кілька українських міст оголосили про терміновий перехід шкіл на дистанційне навчання через зростання кількості випадків гострих респіраторних вірусних інфекцій та проблем безпеки, повідомляють «Obozrevatel» та «Суспільне».
Ужгород:
З 10 лютого усі школи, включаючи художні та спортивні установи, перейдуть на дистанційне навчання до 21 лютого.
Це пов’язано з тим, що перевищено епідеміологічний поріг, зафіксовано 1536 візитів до лікаря — на 20,4% більше, ніж минулого тижня.
Проте дитячі садки продовжать роботу у звичайному режимі.
Миколаїв:
З 6 лютого деякі школи перейшли на онлайн-навчання через постійні загрози бомбардувань щодо навчальних закладів.
Крім цього, влада називає низькі температури та тривалу евакуацію ризиками для здоров’я дітей.
Рівненська область:
28 шкіл області вже закрилися на карантин, у тому числі 7 у Рівному.
Спостерігається сплеск захворюваності на грип та ГРВІ спонукав місцева влада ввести обмежувальні заходи.
Також влада наголошує, що ці рішення необхідні для захисту здоров’я та безпеки учнів.