facebook

Безкінечні відповіді батькам та учням: чи зобов’язані вчителі спілкуватися через чати у Viber

Остаточну відповідь дала юристка

Освітній юрист Наталія Челах розставила у цьому питанні усі крапки над «і».

Вона зазначила:

Кожен, хто хоч якось дотичний до шкільного життя, знає про існування батьківських та учнівських груп у Вайбері, які, зазвичай, ведуть вчителі.

 

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Безкінечні відповіді на запитання батьків та учнів, пересилання інформації від адміністрації…

 

Ведення таких груп займає чимало часу, причому, не лише робочого, адже батьки та учні часто пишуть вчителю у вечірній час, і навіть у вихідні.

Тож правниця дала роз’яснення з цього приводу, посилаючись на статтю 22 Закону України «Про повну загальну середню освіту». Нею встановлено, що педагогічні працівники зобов’язані виконувати обов’язки, визначені Законом України «Про освіту», цим Законом, іншими актами законодавства, установчими документами закладу освіти, трудовим договором та/або їхніми посадовими обов’язками.

Згідно з нормами законодавства створення, ведення та участь у шкільних групах не належить до посадових обов`язків вчителя. Винятком із цього правила можуть бути лише випадки, коли такі обов’язки прямо передбачені посадовою інструкцією педагогічного працівника чи внутрішніми нормативними документами школи.

Тож якщо посадова інструкція вчителя не містить обовʼязку створювати і модерувати батьківські та учнівські групи у Вайбері, то вчитель має повне право відмовитися від такої роботи.

А у випадках, коли вчитель все-таки йде на зустріч батькам та учням і погоджується на онлайн-комунікацію з ними у Вайбері, слід говорити виключно про добровільну ініціативу зі сторони вчителя, а не про його прямий обов`язок.

Також Наталія Челах нагадала, що модеруючи шкільну групу, вчитель може встановлювати чіткі правила комунікації між її учасниками, наприклад:

визначити час, коли дозволяється спілкування у групі;
окреслити теми, які можуть обговорюватися в групі;
заборонити спілкування в групі у вихідні дні та в позаробочий час;
регламентувати спосіб обговорення, голосування, прийняття рішень;
заборонити спілкування у групі, використовуючи її лише для односторонньої комунікації;
виключати з групи учасників за порушення встановлених правил тощо.
На завершення юристка звернулася до освітян:

Тож, дорогі освітяни, якщо Ви добровільно взяли на себе обов’язок вести шкільні групи у Вайбері, не забувайте, що у будь-який час Ви можете або відмовитися від цієї додаткової роботи, або ж встановити зручний для Вас формат спілкування з батьками та учнями.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Безкінечні відповіді батькам та учням: чи зобов’язані вчителі спілкуватися через чати у Viber