facebook

Ангіна: як уберегти дитину від неприємного захворювання

Профілактика ангіни у дітей – це цілий комплекс спеціальних процедур, за допомогою яких можна надовго, а може і назавжди убезпечити дитину від неприємного захворювання.

Ангіна – це дуже неприємна хвороба, небезпечна своїми наслідками і ускладненнями. Особливо важко її переносять маленькі діти, тому що найчастіше це захворювання супроводжується високою температурою, слабкістю, ломотою у всьому тілі, сухістю і гострим болем у горлі, коли у дитини викликає неприємні відчуття не лише прийом їжі, але навіть питво. Тому лікарі рекомендують не лікувати хворобу, а попереджати її. Профілактика ангіни у дітей – це цілий комплекс спеціальних процедур, за допомогою яких можна надовго, а може і назавжди убезпечити дитину від неприємного захворювання. Отже, почнемо:

Як би це дивно не звучало, але один з найбільш надійних способів профілактики ангіни – це загартовування горла. Тобто якщо дитина здорова, то її не просто можна, а навіть дуже потрібно дозволяти їсти морозиво і пити маленькими ковточками компот прямо з холодильника – саме таке загартовування зробить горло більш стійким до «нападу» на нього бактерій. Ще один хороший спосіб загартовування – це полоскання горла розчином води з сіллю і содою. Починати такі процедури варто з теплої води, і поступово знижувати температуру до прохолодної.

Якісне лікування ангіни може істотно убезпечити від виникнення нового захворювання. Справа в тому, що лікувати ангіну потрібно досить довго, супроводжуючи це прийомом антибіотиків, таблеток, полосканнями горла і інгаляціями. Але багато мам розслабляються після того, як проходить почервоніння горла, температура та інші зовнішні симптоми і щоб «не напихати дитину зайвий раз ліками» самостійно завершують лікування. І як підсумок – через деякий час ангіна повертається у супроводі ще більших загострень, ніж раніше. Тому потрібно строго дотримуватися всіх приписів лікаря і обов’язково пройти весь курс лікування, який призначений отоларингологом, а не подружками або порадами з інтернету.

Головне завдання у боротьбі з ангіною – це зміцнення імунітету. Якісне і різноманітне харчування, повне вітамінів і корисних мікроелементів, здоровий і міцний сон, який може забезпечити стабільний режим дня – це, звичайно, не гарантія того, що малюк не буде хворіти, але здоровому організму набагато легше протистояти хворобам, ніж слабкому.

Якщо дитина часто хворіє на ангіну, то її обов’язково треба показати не тільки ЛОРу, як це прийнято, але і стоматологу. Цілком можливо, що розсадником інфекції став хворий зуб, а самостійно ви цього визначити ніяк не зможете. Бактерії можуть потрапити на мигдалини з зубів, уражених карієсом, тому відвідування зубного лікаря, є ще одним дієвим профілактичним засобом від ангіни.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

У холодну пору року, особливо коли починається період масових захворювань на ГРВІ та грип, не бажано не відвідувати місця скупчення великої кількості людей і дитячі установи.

Ну і останнє – як би це банально не звучало, але треба уважно стежити за дитиною. Не допускайте, щоб у неї були мокрі ноги, перегрів, переохолодження, перебування малюка на протягах і сильному вітрі. Привчіть дитину дихати носом постійно, особливо в холодну пору року і це теж буде відмінною профілактикою частих ангін.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Ангіна: як уберегти дитину від неприємного захворювання